Ogłoszenia Parafialne

III niedziela zwykła 27.01.13 r.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.

 

Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami i ofiarami!
2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i  Pierwsza Sobota lutego. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
3. W tą sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. w naszym kościele: 7.00; 9.00 i 17.00. Uroczystość Ofiarowania Pańskiego kończy w Kościele czas kolęd. Na godz. 9.00 zapraszamy Członków Kół Żywego Różańca.
4. Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego i do życia konsekrowanego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Szczególnie modlitwą tego dnia ogarniamy p. Ewę – naszą wdowę konsekrowaną.. Ofiary składane tego dnia na tacę w całości przeznaczamy na klasztory kontemplacyjne w Polsce.
5. Za tydzień I Niedziela lutego – niedziela adoracyjna. Po sumie adoracja Najśw. Sakramentu.  
6. Przed nami ostatnie dni kolędy: w poniedziałek od godz. 15.00 – ul. Klonowa, Polna 6 i 3 Maja.  We wtorek,  również od godz. 15.00 – Kopernika 3 oraz Kutnowska 12. Jeśli gdzieś nie byliśmy, kogoś np. nie zastaliśmy, a rodzina pragnie spotkać się z kapłanem na wspólnej modlitwie, serdecznie prosimy o indywidualne zgłoszenia i umówienie.
7. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętego porażeniem mózgowym. zwraca się jego mama,  p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
8. W sobotę 2 lutego od godz. 15.00 do godz. 18.00 Koło Caritas działające przy naszej parafii będzie wydawać artykuły spożywcze dla rodzin niezamożnych
9. Przypominamy o organizowanych pielgrzymkach: do Włoch w dniach 9 – 17 września br., do Ziemi Świętej w terminie 13 – 20 października br., do Lwowa i na Kresy na początku lipca. Szczegóły na plakatach w gablocie oraz na internetowej stronie parafii.

 

Dodaj komentarz