Aktualności

III Rodzinny Rajd im. bł. Jana Pawła II

1 maja w drugą rocznicę beatyfikacji naszego wielkiego rodaka – Ojca Świętego Jana Pawła II – odbył się III Rodzinny Rajd Jego imienia. Zapisało się 364 uczestników. W Roku Wiary hasłem Rajdu stały się słowa zaczerpnięte z Pisma św.. Słowa prośby Apostołów “Panie przymnóż nam wiary”.

Chcieliśmy, by te słowa stały się codzienną modlitwą człowieka wierzącego. Rowerzyści z Gostynina udali się do Szczawina Kościelnego.

Pierwszym przystankiem na trasie rajdu był pamiątkowy obelisk leśny w miejscowości Gaśno, gdzie znajduje się mogiła powstańców styczniowych. O historii pomnika i jego bohaterach opowiedział cyklistom Jacek Liziniewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin. Tym samym uczestnicy Rajdu włączyli się w obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego.

W Szczawinie uczestnicy Rajdu wzięli udział w pierwszym w tym roku Nabożeństwie Majowym. Polecali Matce Najświętszej intencje osobiste, intencje wspólnoty parafialnej oraz intencje Kościoła. Modlili się również o kanonizację Jana Pawła II.

Po posiłku – jak przed rokiem – bardzo smacznym bigosie przygotowanym przez GCE, delektując się słodkimi bułeczkami (dar od p. Dubielaków) uczestnicy rajdu wzięli udział w loterii. Każdy los zawierał myśl bł. Jana Pawła II. Chcieliśmy, by pozostał pamiątką z majowego Rajdu i stał się wskazówką błogosławionego papieża na dalsze życia. A może również zachęcił do częstszego sięgania po nauczanie papieża Polaka. Ponad połowa uczestników wylosowała również fanty ofiarowane przez różnych sponsorów.

Do Gostynina wróciliśmy drogą przez Osowię. Zmęczeni – ale bardzo szczęśliwi.  Już marzący o przyszłym roku i nastęnym Rajdzie. Dokąd – a może ktoś poda ciekawą propozycję?

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez p. Andrzeja Adamskiego, któremu dziękujemy za ich udostępnienie oraz do filmów autorstwa p. Pawła Kalinowskiego.

{youtube}1VpOb5f_3rU{/youtube}

{youtube}-38eptUQtmw{/youtube}

{youtube}xlHs-qvwlRk{/youtube}

{youtube}Yh5nJkZ-bEc{/youtube}

{gallery}rajd{/gallery}

Dodaj komentarz