Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu 18.12.16 r.

 1. Czwarta niedziela Adwentu zapowiada zbliżającą się Uroczystość Narodzenia Zbawiciela świata. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
 2. W pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Spowiadamy codziennie ok. 15 min. przed mszą św. I podczas mszy św.
 3. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Codziennie o godz. 6.50.
 4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, do wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie.  Niech Wigilii  towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Propozycja przebiegu wieczerzy Wigilijnej w rodzinie katolickiej jest w dzisiejszym Gościu oraz na stronie parafialnej.
 5. Pasterka o godz. 24.00. Na godz. 23.30 zapraszamy na wspólne kolędowe śpiewanie przygotowujące nas do Pasterki. W Zalesiu Pasterka o godz. 22.00.
 6. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00; 11.00; 12.30 i 17.30, Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 16.00. W II Dzień Świąt nie będzie mszy św. o godz. 16.00, pozostałe – jak w każdą niedzielę.
 7. W Wigilię i Święta kancelaria parafialna nieczynna.
 8. Jeszcze dziś możemy nabyć świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polska – to nasz dar dla potrzebujących polskich dzieci. Świecę Caritasu zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej, a po Wigilii możemy zanieść ją na cmentarz, na groby naszych bliskich
 9. W piątek odwiedziliśmy 12 osób starszych i schorowanych. Gdyby jeszcze ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi przed świętami prosimy o indywidualne zgłoszenia.  
 10. List otwarty skierował do nas Wojewódzki Komendant Policji insp. Tomasz Machuła. Zachęca nas do szczególnej ostrożności na drodze, o potrzebie elementów odblaskowych. Pełna treść listu – w gablocie.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Ludwika Pawikowskiego. „Wieczny odpoczynek…”.

Dodaj komentarz