Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu 23.12.12 .r

1.    Dziś czwarta niedziela Adwentu. Jutro Wigilia i świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem.

 

2.    Jeszcze dziś możemy nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach akcji Caritas Polska: Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy jest naszym darem dla potrzebujących polskich dzieci. Świecę Caritasu zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej, a po Wigilii możemy zanieść ją na cmentarz, na groby naszych bliskich.
3.    Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczynamy od Wigilii. Zadbajmy w naszych rodzinach
o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza, rozdz. 2), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Propozycja przebiegu wieczerzy Wigilijnej w rodzinie katolickiej była przekazywane wraz z e świecami Caritas. Jest również na stronie parafialnej.
4.    Pasterka o godz. 24.00. Zapraszamy już na godz. 23.30 na wspólne kolędowe śpiewanie przygotowujące nas do Pasterki. W Zalesiu Pasterka o godz. 22.00.
5.    W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00; 11.00; 12.30 i 17.30, Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 16.00. W II Dzień Świąt nie będzie mszy św. o godz. 16.00, pozostałe – jak w każdą niedzielę.
6.    Wczoraj odwiedziliśmy z posługą sakramentalną 18 osób starszych i chorych.
7.    Serdeczne Bóg zapłać kierownictwu i pracownikom Polomarketów przy ul. Jana Pawła II i przy ul. Dmowskiego za zbiórkę darów dla rodzin niezamożnych i ich przekazanie na rzecz parafialnego Koła Caritas.

Dodaj komentarz