Ogłoszenia Parafialne

IV niedziela Adwentu 24.12.17 r.

 1. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte adwentowe, w kolorze fioletowym będą tylko o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie mszy św. popołudniowych. Oczekujemy już narodzin Zbawiciela.
 2. Wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, do wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech Wigilii  towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów. Propozycja przebiegu wieczerzy Wigilijnej w rodzinie katolickiej jest w dzisiejszym Gościu oraz na stronie parafialnej.
 3. Pasterka o godz. 24.00. Na godz. 23.30 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przygotowujące nas do Pasterki. W Zalesiu Pasterka o godz. 22.00.
 4. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00; 11.00; 12.30 i 17.30, Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 16.00. W II Dzień Świąt nie będzie mszy św. o godz. 16.00, pozostałe – jak w każdą niedzielę.
 5. W Wigilię i Święta kancelaria parafialna nieczynna.
 6. Jeszcze dziś możemy nabyć świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polska – to nasz dar dla potrzebujących polskich dzieci. Świecę Caritasu zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej, a po Wigilii możemy zanieść ją na cmentarz, na groby naszych bliskich
 7. Zakończyliśmy roraty. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ich uczestnikom. Szczególnie dzieciom i ich rodzicom oraz młodzieży gimnazjalnej. Dziękujemy mamom, które codziennie przygotowywały dla dzieci i młodzieży coś ciepłego i słodkiego przed pójściem do szkoły. Dziękujemy uczestnikom rorat za wszystkie ofiary złożone na ten cel. Dziękujemy tym, którzy piekli dla dzieci ciasto.
 8. W naszej świątyni jest już dekoracja świąteczna. Mieszkańcy ul. Konopnickiej, Żeromskiego, Żytniej, Kutnowskiej, Dybanka, Ziemowita, Kwiatowej, Akacjowej, Kasztanowej, Jaśminowej, Lipowej, Wierzbowej, Klonowej, Wesołej oraz ul. Zazamcze, Makulińskiego, Morenowa, Biernackiego, Treli, Jarmolińskiego i Targowej przy okazji czuwania przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej złożyli ofiary na rzecz parafii. Zgodnie z obietnicą, zostały za nie zakupione nowe figury do betlejemskiej szopki w cenie 1400 zł. 11 sztuk. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom..
 9. Została także wykonana nowa podstawa do Paschału. Ofiary na ten cel złożyli mieszkańcy ulic: Prusa, Piaskowej, Wilczkowskiego i Leśnej. Wykonała firma p. Marka Sajaka.  
 10. W sobotę 30 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich. O godz. 11.00 w kawiarence Miejskiego Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy wszystkich małżonków do wspólnego uczestnictwa w eucharystii. Podczas każdej mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i powierzenie rodzin św. Rodzinie z Nazaretu.
 12. To także ostatni dzień roku kalendarzowego. P{rzez cały dzień, a szczególnie podczas nabożeństwa po mszy św. o godz. 17.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
 13. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w czwartek. Tradycyjnie od Sierakówka. W piątek planujemy Strzałki, Osadę i Brzozówkę.  Dokładny program wizyty duszpasterskiej podamy w II dzień Świąt.

Dodaj komentarz