Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna 11.05.2014 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W Kościele przezywamy ją jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia w osobistej i wspólnej modlitwie prośmy o dobre powołania kapłańskie i zakonne także z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Codzienne nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W niedziele majowe o godz. 17.20 a po nim msza św. wieczorna. Jeżeli będziemy gromadzić się przy figurach i krzyżach wioskowych, prosimy
  o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce, postaramy się w nich uczestniczyć. Dla dzieci – majowa wyklejanka. 
 3. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. od tego dnia rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa fatimskie. O godz. 17.00 – msza św. nabożeństwo majowe, różaniec fatimski, procesja ze świecami oraz Apel Jasnogórski.
 4. W drugą środę miesiąca modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych. O godz. 16.30 różaniec, msza św. i nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek spotkanie Rady Duszpasterskiej po nabożeństwie majowym – ok. godz. 18.00
 6. W sobotę, 17 maja o godz. 16.00 na Choinku majowe spotkanie pielgrzymów skępskich.
 7. Za tydzień podczas mszy św. o godz. 12.30, dzieci z klas IV-tych odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Próby dla dzieci – w poniedziałek i czwartek o godz. 18.00. Spowiedź w sobotę od godz. 9.00. Prosimy rodziców o przygotowanie świątyni na Uroczystość komunijną ich dzieci.
 8. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych oazach. Oaza jest formą rekolekcji połączonych z wypoczynkiem w górach lub nad morzem. Jej zasadniczym celem jest umocnienie wiary przez pogłębienie życia duchowego poprzez codzienną Eucharystię, spotkania w grupach, wspólną i indywidualną modlitwę oraz doświadczenie wspólnoty. Na oazowych rekolekcjach nie zabraknie też czasu na gry, zabawy i wspólne wędrowanie po górach. Dokładne informacje – u katechetów w szkołach, w gablocie i na stronie internetowej.
 9. W sobotę, 24 maja, organizujemy pielgrzymkę do Loreto n/Bugiem. Koszt ok. 40 zł. w zależności od ilości uczestników. Zapisy u p. Ewy.
 10. Młodzież rozprowadza audiobooki z nagraną ewangelie w cenie 3 zł. Dotarły także płyty CD z poezją św. JPII w wykonaniu znanych polskich artystów. Cena 20 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na „bilet dla brata” ze Wschodu na ŚDM w 2016 r.  
 11. Wczoraj w Pułtusku odbył się finał 23 Diecezjalnego Sacrosongu. Nasza schola – Promyczki Miłosierdzia – zajęła V miejsce. Dzieci zaśpiewały bardzo ładnie, ale też poziom był bardzo wysoki. V miejsce w diecezji, to bardzo dobra lokata. Dzieciom i  opiekunom gratulujemy  i życzymy wytrwałości w posłudze w naszej parafii. 

Dodaj komentarz