Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna 17.04.16 r.

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Powołani do miłosierdzia”. W naszej parafii niedziela Powołań kapłańskich. Gościmy ks. prof. Leszka Misiarczyka oraz kleryków z WSD w Płocku. Goście głoszą dziś powołaniowe kazania i zbierają ofiary na WSD w Płocku.
  2. W piątek w koronce na ulicach naszego miasta – ul. Kolonia przy krzyżu, osiedle Wspólna, przy Centrum Kultury oraz na Osadzie uczestniczyło ok. 60 osób. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim modlącym się w intencji naszej Ojczyzny. 
  3. W czwartek, piątek i sobotę w Gnieźnie i w Poznaniu odbyły się uroczystości religijno – państwowe związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Dziś ten jubileusz przeżywamy w naszej wspólnocie. Dziękując za nasz chrzest, odnawiamy nasze przyrzeczenia. Niech naszym słowom i pokropieniu wodą chrzcielną towarzyszy wewnętrzna odnowa przyrzeczeń  chrztu św. i modlitwa, byśmy byli wierni złożonym przyrzeczeniom.  
  4. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Imieniny ks. Wojciecha. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. 
  5. KŻR organizują w dniu 1 maja pielgrzymkę do Gidl na jubileusz 500-lecia wyorania figurki Matki Bożej Gidelskiej, uzdrowienia Chorych. Zapisy u p .Janki Skibińskiej lub u p. Ewy.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za ufundowanie chrzcielnicy do naszego kościoła członkom KŻR oraz ich sympatykom.
  7. Za 35 dni będzie w naszej parafii gościć Matka Boża w cudownym jasnogórskim wizerunku. Zachęcamy już dziś wszystkich mieszkańców naszej parafii do udekorowania ulic, krzyży, figurek a także domów i mieszkań. Niech będzie to wyrazem naszego otwarcia i zapraszania Matki Bożej. Od dzisiejszej niedzieli możemy po mszach św. zaopatrywać się w materiały dekoracyjne. Szczególnie serdecznie zachęcam mieszkających przy ulicach, którymi będzie przejeżdżać lub będzie niesiony Obraz: ul. 18 – stycznia, ul. Polna oraz Skoki. Materiały będą dostępne w każdą niedzielę. Można też w tygodniu u p. Ewy.
  8. Mamy też nadzieję, że w ostatnim tygodniu kwietnia będziemy dostarczać do każdego domu i mieszkania duży – format A3 – Obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz folder informujący o rekolekcjach i samym nawiedzeniu. Mówiliśmy o tym podczas kolędy. Serdecznie prosimy osoby chętne z każdej ulicy czy bloku o pomoc w roznoszeniu tych materiałów do naszych sąsiadów.   
  9. W następną niedzielę 24 kwietnia wszystkich parafiach diecezji płockiej zostanie przeprowadzona akcja napełnij dzban przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży studnia i naszą młodzież. Celem akcji jest przybliżenie idei Miłosierdzia Bożego w kontekście Światowych Dni Młodzieży i prośba o pomoc w ich organizacji. Młodzież przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek, które zostaną przeznaczone na organizację Światowych Dni młodzieży w Diecezji Płockiej. 

10. W sobotę, 30 kwietnia, odbędzie się VI Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. W tym roku pojedziemy do Trębek, miejsca urodzin – Andrzeja Małkowskiego oraz gen. Marii Wittek, których ulice są w naszym mieście. Zapisy w kancelarii, dzieci i młodzież mogą u katechetów.

Dodaj komentarz