Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna 7.05.17 r.

  1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna 54. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Idźcie i głoście”.  Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych. W naszej parafii gościmy dk Mateusza Kawczyńskiego, kończącego roczną praktykę w parafii św. Marcina. Ks. Mateusz przyjmie święcenia kapłańskie 3 czerwca. Dziś głosi kazania i dzieli się darem powołania do kapłaństwa 
  2. Kontynuujemy nasze spotkania i zawierzenia rodzin opiece MB Częstochowskiej. Dziś suma w intencji rodziny z ulic: Kolonia, PCK, Kraśnica. Po niej czuwanie modlitewne rodzin przed Obrazem. Na niedzielę 21. maja zapraszamy rodziny z ul. 18 stycznia, Armii Krajowej, Iwaszkiewicza, Reja, Nałkowskiej, Ozdowskiego. Prosimy chętne osoby, które by poprowadziły czuwanie o zgłoszenie się do księży. Prosimy również o kwiaty przy obrazie MB.
  3. W poniedziałek rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie po wieczornej mszy św. W niedziele o godz. 17.20 a po nim msza św. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Prosimy też o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce śpiewamy litanię, postaramy się w nich uczestniczyć.
  4. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
  5. W sobotę, 13. maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym po mszy św. wieczornej. Różaniec fatimski  i procesja z figurą MB. W sobotę odbędą się też diecezjalne uroczystości 100. rocznicy Objawień Fatimskich. Biskup Płocki serdecznie zaprasza księży, siostry zakonne i wiernych świeckich, zwłaszcza członków Kół Żywego Różańca, do wzięcia udziału w tej diecezjalnej uroczystości, która odbędzie się w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 zawiązaniem wspólnoty i procesją fatimską połączoną z modlitwą różańcową. O godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, podczas której Ks. Biskup powierzy diecezję Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. KŻR organizują wyjazd na te uroczystości. Zgłoszenia do p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej. Pielgrzymka do Obór planowana na ten dzień, zostaje przełożona na inny termin.
  6. W niedzielę 14. maja w naszej parafii Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez uczniów kl. IV i V podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Ponieważ są to duże grupy, prosimy o wybór innej godziny uczestniczenia w niedzielnej mszy św. Próby dla dzieci odbędą się: we wtorek, w środę i w czwartek w dwóch grupach. Pierwsza o godz. 15.30. druga po nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Spowiedź dla uczniów klas IV i V oraz ich bliskich w sobotę od godz. 9.00 według wyznaczonego porządku. Rodziców prosimy o przygotowanie świątyni na Uroczystość Komunijną ich dzieci.
  7. W poniedziałek, 1 maja odbył się VII Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. W rajdzie uczestniczyło ok. 200 osób. Serdecznie dziękujemy organizatorom, sponsorom i wszystkim uczestnikom.

 

Dodaj komentarz