Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza 26.04.15 .r

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. W w ramach Roku Życia Konsekrowanego, gościmy dziś siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, s. ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego, s. Służkę NMP, s. Pasjonistkę, którym jesteśmy wdzięczni za dzisiejszą posługę i świadectwo.
 2. W piątek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po wieczornej mszy św. ok. godz. 17.30. W niedziele majowe o godz. 17.20 a po nim msza św. Dla dzieci będzie majowa wyklejanka. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy też o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce śpiewamy litanię, postaramy się w nich uczestniczyć
 3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Możliwości skorzystania z sakramentu pokuty. Z racji na piątkowy rajd rowerowy, chorych będziemy odwiedzać tym razem wyjątkowo w sobotę od godz. 11.00
 4. W pierwszą sobotę miesiąca przypada, przełożona z 3. maja, liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz.. 7.00, 9.00 i 17.00. Na godz. 9.00 zapraszamy serdecznie KŻR.
 5. W niedzielę, 3 maja, Mszą św. o godz. 11.30 w parafii św. Marcina odbędą się uroczystości miejskie z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – Maja.
 6. W piątek, 1 maja – V Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. W tym roku pojedziemy do Sokołowa. W kościele nabożeństwo majowe i koncert ku czci św. JPII
  w wykonaniu artystów z Krakowa.Na koncert zapraszamy wszystkich chętnych, można dojechać samochodem.Koncert będzie ok. godz. 12.00 – 12.30. Podobnie jak w latach poprzednich organizujemy loterię. Jeśli ktoś chciałby ją wesprzeć, to prosimy o przynoszenie fantów. Zapisy w kancelarii, dzieci i młodzież mogą u katechetów.
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.
 8. Pierwsza Komunia św. – 10 maja. Zapraszamy dzieci na pierwsze próby: W poniedziałek kl. IIIA i IIIB oraz dzieci z Sierakówka, we wtorek kl. IIIC i IIID. Próby o godz. 17.45.
 9. Wczoraj Diecezjalne Caritas obchodziło jubileusz 25-lecia. Podczas tej uroczystości Dyrektor Caritas Polska odznaczył nasz Parafialny Zespół Caritas medalem „In caritate servire”. Cieszymy się z tego odznaczenia, bo jest wyrazem dostrzegania przez władze diecezjalne zaangażowania naszych pań w służbie najbardziej potrzebującym. Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo sił w dalszej służbie.

10. W tym roku – 18 maja, przypadają w Skępem uroczystości  260-tej rocznicy Koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Skępskiej. Pielgrzymi skępscy chcą uczcić te obchody podejmując pieszą pielgrzymkę do Skępego w dniach 16 – 18 maja. Zapisy w zakrystii po Mszach świętych do 12 maja.  Powrót autokarem. Opłata wpisowa 45 zł plus 25 zł. za bagaż. Zapisać się można także w parafii św. Marcina. We wtorek 28 kwietnia po Mszy świętej wieczorowej w naszej parafii odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe.

11. Biskup Płocki zaprasza wszystkich diecezjan w dniu 20 czerwca. na przywitanie Kopii Obrazu MB Częstochowskiej do Pułtuska. Mszy św. w Pułtusku będzie przewodniczył
i wygłosi słowo Boże ks. kard. Kazimierz Nycz. Organizujemy wspólny wyjazd. Przewidywany koszt wyjazdu – 25 zł. Zapisy u p. Ewy.

 

Dodaj komentarz