IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.18 r.

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
  2. W poniedziałek o godz. 18.00 msza dla wdów i wdowców, a po niej spotkanie w salce.
  3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczynamy w czwartek. Przed południem spotkania rekolekcyjne dla dzieci młodzieży. O godz. 17.00 msza św. na rozpoczęcie rekolekcji dla dorosłych.Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Krzyżostaniak OMI – misjonarz oblat z Grotnik. Program – przeczytać. Program jest też w gablocie, na stronie internetowej oraz możemy pobrać kartkę z programem przy wyjściu z Kościoła. Na kartkach jest jeden mały błąd – w piątek Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. a nie o 19.00
  5. W piątek dzieci i młodzież mają swoją drogę krzyżową w ramach rekolekcji szkolnych, po południu będzie więc tylko droga krzyżowa dla dorosłych.
  6. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży. W Płocku – spotkanie młodzieży naszej diecezji z Biskupem diecezjalnym..
  7. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
  8. We wtorek spotkanie z przedstawicielem biura dla uczestników pielgrzymki do Lourdes po wieczornej mszy św.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Haliny Kusiak, Aliny Rozpędowskiej oraz Zofii Kusiak „Wieczny odpoczynek…”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *