Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 26.03.17 r.

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Kończymy dziś rekolekcje wielkopostne. O. Sylwestrowi dziękujemy za duchowe przygotowywanie nas do radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Życzymy jednocześnie ojcu i wspólnocie paulinów z Oporowa obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego  w służbie Chrystusowi i Maryi. 
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji rekolekcji: Dyrekcjom Szkół z terenu naszej parafii, nauczycielom i katechetom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci  i młodzieży. Niech dobry Bóg pomaga nam wytrwać w codziennej modlitwie, niedzielnej eucharystii i konkretnych postanowieniach.
  4. Gdyby ktoś nie skorzystał dotąd z sakramentu pokuty, prosimy, by nie odkładać jej na później. W naszym kościele zawsze możemy skorzystać z sakramentu Bożego miłosierdzia przed mszami św.  
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.
  • DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. 
  • GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św.

   Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. dla KŻR o godz. 9.00
7. W sobotę 1 kwietnia wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej o godz. 12.30  
8. W dniu wczorajszym, w Dzień Świętości Życia, 25 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Wszystkim, którzy będą otaczać modlitwą jedno poczęto dziecko życzymy wytrwałości i radości z narodzin dziecka. 
9. Kontynuujemy nasze spotkania z MB Częstochowską. Za tydzień zapraszamy na sumę rodziny ze Stanisławowa Skrzańskiego i Skoków. Po mszy św. wspólny różaniec, czas na osobistą modlitwę oraz zawierzenie rodzin opiece Pani Jasnogórskiej. Następne spotkania będą już po świętach wielkanocnych.
10. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
11. We wtorek spotkanie z przedstawicielem biura dla uczestników pielgrzymki do Fatimy po wieczornej mszy św. Dziś można pobrać w zakrystii dokumenty umowy do wypełnienia, które będziemy podpisywać we wtorek.
12. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży. W Płocku – spotkanie młodzieży naszej diecezji z Biskupem diecezjalnym. Biskup Płocki kieruje do młodzieży zaproszenie.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

    W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, rozpoczniemy czas bezpośredniego przygotowania do przeżycia najważniejszej tajemnicy chrześcijaństwa – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. We wspólnocie młodego Kościoła Płockiego chcemy dziękować Jezusowi za dar Światowych Dni Młodzieży, które w ubiegłym roku odbyły się w naszej Ojczyźnie. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć sobie słowa Franciszka, że szczęścia nie należy mylić z wygodą, a konkretnie z dobrze znaną Wam „kanapą”. „Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad” – mówił do Was w Krakowie Papież.

    Drodzy Młodzi Przyjaciele, proszę Was, „wstańcie z kanapy” i przyjedźcie do Płocka! Już w sobotę, 8 kwietnia, zapraszam do płockiej „Studni” wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, członków Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży, uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkie chętne i zainteresowane osoby. Mam nadzieję, że podczas warsztatów i paneli w „Studni” i Orlen Arenie „wykują” się ciekawe pomysły na przyszłość.

    Natomiast w niedzielę, 9 kwietnia, zapraszam młodzież z całej płockiej diecezji wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży do kościoła parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku na Mszę św., która rozpocznie o godz. 15.00. W tym roku będzie Ją sprawował ksiądz biskup Mirosław Milewski. Przywieźcie ze sobą piękne palmy oraz Wasz młodzieńczy zapał i entuzjazm, by dzielić się nimi z innymi.

Płock, dnia 26 marca 2017 r.

Wasz Biskup Piotr

Dodaj komentarz