Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 6.03.16 r.

 1. Dzisiejszą, czwartą niedzielę Wielkiego Postu nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny
 2. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE będziemy przeżywać od najbliższego piątku do niedzieli. Poprowadzi je ks. Sebastian Krupniewski, wikariusz z Gąbina.  
 3. DROGA KRZYŻOWA – rekolekcyjna w piątek podczas nabożeństw rekolekcyjnych dla dzieci i młodzieży i dorosłych. GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.  
 4. Jutro, po Mszy św. ok. 17.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich animatorów. Na spotkanie kandydaci przynoszą indeksy oraz podpisane i wypełnione kartki z poprzedniej katechezy.
 5. We wtorek przypada Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. W intencji wszystkich dziewcząt i kobiet naszej parafii będziemy się modlić podczas wieczornej Eucharystii.
 6. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. dla wdów i wdowców a po niej spotkanie w salce.
 7. Od środy 9 marca po mszy św. porannej nowenna do św. Józefa.
 8. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie lektorów.
 9. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży. W Płocku – spotkanie młodzieży naszej diecezji z Biskupem diecezjalnym. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wspólny wyjazd. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. Zgłoszenia młodzieży chętnej na wyjazd – do ks. Marka.  
 10. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
 11. W środę odbyła się dekanalna edycja diecezjalnego konkursu biblijnego dla dzieci ze Szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. W obu kategoriach zwyciężyli nasi parafianie. Jakub Osiński, ucz. kl. VI, Zespołu Szkół w Sierakówku, oraz Rafał Cieślak, ucz. kl. II Gimnazjum nr 1. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich katechetom oraz życzymy sukcesów podczas finału.
 12. Wycieczka na Białoruś: 27 czerwca – 1 lipca 2016 r. Dokładny program w gablocie oraz na stronie internetowej. O zgłoszenia prosimy do końca marca.

 

 

Dodaj komentarz