Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela zwykła 1 lutego 2015 r.

 1. Jutro święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na liturgię przynosimy świece, zwane gromnicami. Pobłogosławione podczas liturgii, mają przypominać nam o Jezusie, Światłości Narodów.
 2. To także Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego i do życia konsekrowanego. Pamięcią modlitewną otoczmy jutro o. Łukasza Kwiatkowskiego oraz naszą zakrystiankę, p. Ewę – wdowę konsekrowana. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na zgromadzenia zakonne.
 3. W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania. Od godz. 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą do św. JPII. W pierwszy piątek adoracja od godz. 15.00, od 16.00 możliwość spowiedzi. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 msza św. dla KŻR i sympatyków modlitwy różańcowej. 
 5. W następną niedzielę po mszy św. o godz. l l.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III.
 6. Od jutra msze św. rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 17.00.
 7. Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci ze Szkół Podstawowych, pt. „Święta Rodzina. Betlejem dziś.” Prace konkursowe oddajemy do 6 lutego.
 8. W piątek 6 lutego o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie
  z reżyserem Dariuszem Reguckim oraz prezentacja jego filmu pt. „Karolina”. To ciepła i mądra opowieść o pragnieniach i wyborach młodych ludzi, o problemach i dylematach dorosłych
  i o odnajdywaniu drogi, dzięki tym, którzy już dawno nie żyją. Główna bohaterka to bł. Karolina Kózkówna, patronka młodzieży żeńskiej, która została zamordowana przez rosyjskiego żołnierza. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp darmowy. 
 9. Apostolat Złota Róża oraz Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę połączoną
  z czuwaniem nocnym w dniach 7 – 8 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama.
p. Kalębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronic internetowej parafii.

11. W naszej wspólnocie parafialnej jest wiele osób samotnych, cierpiących po starcie współmałżonka lub współmałżonki. Śmierć współmałżonka powoduje stan wdowieństwa. Po ludzku jest to jedno z najbardziej okrutnych cierpień (św. Franciszek Salezy). Wdowa lub wdowiec czują się okaleczeni. Zmuszeni są iść dalej przez życie sami. Chrystus pociesza
i chwali wdowy, które spotyka na swojej drodze. Kościół inspirowany nauką Pisma Świętego otwiera się na dzieła miłosierdzia w stosunku do wdów i wdowców. Z myślą o nich w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. a po niej spotkanie w salce. Na pierwszą Mszę św. i spotkanie zapraszamy wszystkie chętne wdowy i wdowców w dniu
10 lutego na godzinę 18.00.

12. Dobiega końca tegoroczna wizyta duszpasterska. Jeśli gdzieś nie byliśmy, kogoś np. nic zastaliśmy, a rodzina pragnie spotkać się z kapłanem na wspólnej modlitwie, serdecznie prosimy o indywidualne zgłoszenia i umówienie. Podsumowanie duszpasterskie kolędy – za tydzień.

13. Podczas kolędy prosimy o zgłaszanie gotowości przyjęcia młodzieży przed ŚDM w Krakowie.

14. Jedną z form przygotowania i wsparcia ŚDM w Krakowie w 2016 roku jest akcja „Bilet dla Brata ze Wschodu. Jej celem jest pomoc młodzieży ze Wschodu w przyjeździe na ŚDM do Polski. W ramach tej inicjatywy młodzież z Parafialnego Centrum ds. ŚDM od następnej niedzieli będzie rozprowadzać rożnego rodzaju gadżety z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie tej akcji. Będą to m.in.: Gra „Campus Mundi”, kubki z wizerunkiem św. Jana Pawła II, przypinki z logiem akcji, z wizerunkiem papieża Franciszka, torby czy płyty. Bardzo serdecznie już dziś zachęcamy, do życzliwego zainteresowania się  i szlachetnego wsparcia tej inicjatywy.

Dodaj komentarz