Ogłoszenia Parafialne

IV niedziela zwykła 28.01.18 r.

 1. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
 2. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele i za wszystkie osoby konsekrowane. Modlitwą otoczymy naszego ziomka, misjonarza
  o. Łukasza Kwiatkowskiego oraz naszą zakrystiankę, p. Ewę – wdowę konsekrowaną. Będziemy też prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Ofiary składane na tacę w ten dzień przeznaczone są na klasztory i domy zakonne.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy św. do godz. 19.00. W Pierwszy Piątek przed południem odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian – od godz. 9.00. Adoracja NS od godz. 15.00, od 16.00 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Przypominamy o tym dzieciom z klas IV-tych. W pierwszą sobotę lutego o godz. 9.00 msza św. dla KŻR. 
 4. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 5. To pierwsza niedziela lutego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 6. Apostolat Złota Róża i KŻR w dniach 3 – 4 marca br. organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na Jasną Górę. Dokładne informacje na plakacie w gablocie. Zapisy u p. Ewy.
 7. W dniach 25 czerwca – 4 lipca br. organizujemy pielgrzymkę do Lourdes i Lasalette. Dokładny program w gablocie i na stronie internetowej. Zgłoszenia do końca lutego do ks. Proboszcza. 
 8. Trwa wizyta duszpasterska. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego. Prosimy też o wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
 9. W tym tygodniu msze św. o godz. 17.00 – w poniedziałek, czwartek i piątek i sobotę. We wtorek i środę o 7.00 rano. 
 10. Kancelaria parafialna otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja.
 11. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, by wspólnie ustalić dogodny czas odwiedzin.

 

Dodaj komentarz