Ogłoszenia Parafialne

IV niedziela zwykła 29.01.17 r.

 1. Dobiega końca tegoroczna wizyta duszpasterska. Jutro ostatni dzień kolędy: Leśniewice Małe od godz. 9.00; Wspólna 6 od 15.00, Wojska Polskiego 57, 59 i 56 od godz. 15.30.  Jeśli gdzieś nie byliśmy, kogoś np. nie zastaliśmy,  a rodzina pragnie spotkać się z kapłanem na wspólnej modlitwie i rozmowie, prosimy o indywidualne zgłoszenia. Podsumowanie duszpasterskie kolędy – za tydzień.
 2. Od wtorku będą już msze św. popołudniowe o godz. 17.00.
 3. Kancelaria parafialna od wtorku czynna rano i po południu.
 4. W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem –
  w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Tego dnia na liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 6. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu
  i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Pamięcią modlitewną otoczmy o. Łukasza Kwiatkowskiego oraz naszą zakrystiankę, p. Ewę – wdowę konsekrowaną. Będziemy też prosić
  o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Ofiary składane na tacę w ten dzień przeznaczone są na klasztory i domy zakonne.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy św. do godz. 19.00. Zakończymy ją błogosławieństwem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W Pierwszy Piątek przed południem odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian – od godz. 9.00. Adoracja NS od godz. 15.00, od 16.00 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Przypominamy klasom IV-tym. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 msza św. dla KŻR i sympatyków modlitwy różańcowej. 
 8. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama. p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronic internetowej parafii.

Dodaj komentarz