Aktualności

IV Rodzinny Rajd Rowerowy im. Św. Jana Pawła II

IV Rodzinny Rajd Rowerowy im. Św. Jana Pawła II.

Rajd rowerowy na trasie Gostynin – Gorzewo – Gostynin stanowił wotum wdzięczności za dar kanonizacji Jana Pawła II. Wzięło w nim udział około 300 rowerzystów, w tym wiele rodzin.

„W roku kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII nasz rajd był wyrazem naszej wdzięczności i radości za ten dar dla Kościoła i świata. Był też prośbą o orędownictwo naszego Rodaka, by wypraszał nam wszystkim potrzebne łaski do życia zgodnego z duchem Ewangelii. Wzięło w nim udział dużo rodzin i z roku na rok jest ich coraz więcej”, mówił ks. Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. 

Rajd rozpoczął się na placu przy kościele parafialnym, po modlitwie do św. Jana Pawła II i zaśpiewaniu „Barki”. W trakcie rowerowej wyprawy zatrzymano się w Gostyninie-Kruku, gdzie poświęcona została figura Matki Bożej Niepokalanej. Uczynił to ks. kan. Eugeniusz Klonowski, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Lucieniu, na terenie której znajduje się figura.

Poprzednia figura została spalona przez wandali, w jej ponowne postawienie zaangażowało się wielu wiernych, w tym artyści: Teresa Wojno z mężem oraz Stanisław Augustyniak. Przy figurze maryjnej odbyło się Nabożeństwo Majowe, ponadto wielu gości uroczystości uczestniczyło w Mszy św. sprawowanej w tym miejscu.   

Piknik rodzinny dla rowerzystów z wieloma atrakcjami zorganizowano na terenie stanicy harcerskiej w Gorzewie. Było tam m.in. ognisko, przy którym śpiewano pieśni religijne, konkursy i zabawy, posiłek, a także loteria – każdy z uczestników losował jakąś myśl św. Jana Pawła II. Organizatorom przedsięwzięcia zależało bowiem także na tym, żeby rowerzyści poznawali nauczanie Papieża Polaka.  

Organizatorami IV Rajdu Rodzinnego im, św. Jana Pawła II byli: parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie i radny miejski Paweł Kalinowski; wsparcia udzieliło także Nadleśnictwo Gostynin.

  {youtube}7DPVX7c317Q{/youtube}

 

{gallery}ivrajd{/gallery}

Dodaj komentarz