Ogłoszenia Parafialne

IX Niedziela zwykła 2.06.13 .r

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej mszy św. ok. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Uczęszczajmy licznie na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 2. Benedykt XVI zaplanował w kalendarzu Roku Wiary godzinę adoracji na całym świecie o tej samej porze. Papież Franciszek potwierdza te plany i zaprasza do tego, byśmy 2 czerwca o godz. 17.00 rzymskiego czasu zjednoczyli się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. W naszej parafii będzie to pół godziny połączone z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy.
 3. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu
  w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci
  i braterskiej solidarności. Po mszach św. na terenie całego kraju, przeprowadzana jest dziś zbiórka przykościelna do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać: Asyście procesyjnej, wszystkim przygotowującym ołtarze eucharystyczne – szczególnie p. Piotrowi Balcerzakowi i jego współpracownikom, Zakładowi pogrzebowemu „Pasikowski”, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, ministrantom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji. Bóg zapłać za świadectwo wiary i modlitwy. Dziękujemy bardzo serdecznie policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad porządkiem podczas procesji. Składamy również podziękowania za złożone ofiary na kwiaty do ołtarzy w wysokości 950 zł.
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na codzienną eucharystię na godz. 17.00. Na zakończenie oktawy – w czwartek – tradycyjnie przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego zbawienia. Oktawę zakończymy procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię Asystę procesyjną, dzieci komunijne w swoich strojach i dziewczynki sypiące kwiatkami.
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji kapłanów oraz możliwość prywatnej adoracji, zakończona nabożeństwem czerwcowym. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 7. W sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 8. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Obrzęd ten wyraża uwielbienie Boga, który stworzył ziemie i polecił człowiekowi na niej gospodarzyć. W środę, 5 czerwca o godz. 18.00 poświęcenie pól w Sierakówku. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców wioski na eucharystię w Sierakówku. Sołtysów pozostałych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
 9. W niedzielę 9 czerwca w godzinach 6. 45 – 12. 30, w naszej parafii odbędzie się zbiórka odzieży używanej przeprowadzona przez Caritas Diecezji Płockiej oraz spółkę APP Recykling. Akcja polega na zebraniu jak największej ilości czystej, niepotrzebnej, zalegającej strychy i garderoby odzieży, mogą być także kołdry, pierzyny, firany, zasłony, dywany, chodnikioraz powiązane parami buty. Złożone dary będą powtórnie wykorzystane i przerobione, a Caritas otrzyma 40 gr za każdy zebrany kilogram. Pieniądze zostaną przekazane na potrzeby Hospicjum Stacjonarnego Caritas w Płocku i Pułtusku. Zachęcamy do udziału w zbiórce i dziękujemy za dar serca!
 10. Od czerwca obowiązują nowe zasady rozdawania darów przez Caritas Polska. Wszystkich, którzy są zainteresowani udziałem w programie korzystania z darmowych darów żywnościowych zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo czerwcowe w dniu 14 czerwca. Podane będą wówczas nowe zasady korzystania z pomocy Caritasu. 
  1. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce do Sanktuariów Podlasia Północnego – m.in. Zimna Woda, Różanystok, Sokółka (6 – 7 lipca). Koszt – 170. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii najpóźniej do 9 czerwca. Na razie jest nas trochę za mało, by pielgrzymka doszła do skutku.  

Dodaj komentarz