Ogłoszenia Parafialne

IX Niedziela zwykła 29.05.16 r.

 1. Za nami doba Nawiedzenia oraz Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tych uroczystości i pomogli w ich organizacji. Dziękujmy księżom – ks. Markowi, za trud przygotowania dekoracji, ks. Wojciechowi za wspieranie i każdą pomoc. Za wszelką pomoc imiennie chcemy podziękować p. Markowi Sajakowi i p. Piotrowi Balcerzakowi. Szczególnie gorąco dziękujmy młodzieży oazowej oraz skupionej przy parafialnym Biurze ŚDM. Wioskom dziękujemy za przygotowanie dekoracji. 
 2. Dziękujemy asyście procesyjnej, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali domy i mieszkania. Wszystkim parafianom za liczną obecność zarówno podczas przywitania, nocnego czuwania i pożegnania Obrazu. Dziękujemy p. Ewie i pomagającym jej paniom w trosce o czystość naszej świątyni i otoczenia.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy druhom strażakom z OSP za modlitewną obecność oraz wspaniałą służbę w obie uroczystości.  
 4. Podczas liturgii powitania złożyliśmy w darze Księgę Oddania Parafii w opiekę Maryi. Nadal jest wyłożona na stoliku z tyłu świątyni. Możemy wpisywać do niej nasze sprawy: prośby, podziękowania, zawierzenia. Zostanie później  zawieziona na Jasną Górę. 
 5. Słowa wdzięczności kierujemy do przygotowujących ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała mieszkańców Zazamcza oraz Stanisławowa Skrzańskiego.
 6. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje dziś po sumie i w czwartek na zakończenie oktawy. 
 7. Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe. Dziś po sumie o godz. 12.30 a po nim procesja eucharystyczna, w poniedziałek i wtorek po mszy św. wieczornej. Nie będzie procesji w przyszłą niedzielę z racji na uroczystości komunijne.
 8. Od środy, po mszy św. popołudniowej ok. 17.30, nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego.
 9. Środa, 1 czerwca, to także Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców na modlitwę w ich intencji.
 10. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. Prosimy sołtysów o ustalenie terminu poświęcenia pól w naszych wioskach.
 11. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 20.00, w piątek od godz. 15.00 Spowiedź od 16.00. Wyjazd kapłanów do chorych – w piątek od godz. 9.00. W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej.
 12. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz prosić, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Przypominamy, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 13. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, msza św. dla członków i sympatyków KŻR o godz. 9.00.
 14. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. podczas mszy św.o godz. 10.30 i 12.30. Na prośbę rodziców i dzieci przesuwamy mszę św. z godz. 9.00 na 8.30. Bardzo serdecznie prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy pół godziny wcześniej. Oczywiście uczestników mszy św. o 11.00 i 12.30 serdecznie prosimy, by przyszli na inną godzinę.
 15. Próby komunijne we wtorek i w piątek. Spowiedź dzieci i ich bliskich w sobotę od  godz. 9.00 wg podanego im harmonogramu. Rodziców prosimy o przygotowanie świątyni do uroczystości komunijnej ich dzieci w piątek po próbie ok. godz. 19.00
 16. W związku z listem i zaproszeniem ks. biskupa na pożegnanie Obrazu w diecezji płockiej organizujemy wspólny wyjazd w sobotę 11 czerwca do Płocka. Zapisy u p. Ewy.
 17. KŻR organizuję pielgrzymkę do Obór w dniu 18 czerwca. Zapisy u p. Ewy.
 18. Za tydzień w kościele polskim Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Ojcu w niebie za dar odkupienia. Dziękujemy też sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po mszach św. przykościelna zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 19. Wielu pyta o ŚDM. Do Gostynina przybędzie tylko ok. 50 młodych ludzi z Armenii. Podjęliśmy decyzję, że będą rozlokowania na terenie parafii św. Marcina. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy chcieli przyjąć młodzież przyjeżdżającą do diecezji z w związku z ŚDM, niestety nie będziemy mogli skorzystać z waszej otwartości. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach, które będą tej młodzieży proponowane w par. św. Marcina.

 

Dodaj komentarz