Aktualności

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA na ulicach miast i wiosek

 „Co roku przekraczamy barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, by odważnie stanąć na ulicy, pośród biegnącego tłumu i oddać nasze miasto w ręce Miłosiernego Pana”

Blisko 160 polskich miast, ale także z Australii, Belgii, Islandii, Francji, Haiti, Hiszpanii, Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Włoch, zgłosiło swój udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W tym – jakże wspaniałym gronie – znalazł się również GOSTYNIN i nasz parafia. Jej tytuł przecież zobowiązuje – p.w. BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

 

Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny. Odbyła się ona 28 września 2008 r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęto jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę. Idea odmawiania Koronki na ulicach i skrzyżowaniach naszych miast to przypominanie światu o przesłaniu Bożego Miłosierdzia. 

Już siódmy rok, tego samego dnia i o tej samej porze na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, katolicy prosili Boga o miłosierdzie dla siebie, swoich bliskich i całego świata.

W tym roku szczególnie modliliśmy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie  i o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie, Iraku, Syrii i Ziemi Świętej. Modliliśmy się także w intencjach, które niepokoją nasze lokalne społeczności. Modlitwą otaczaliśmy także zbliżające się wybory samorządowe.

Poprzez tę modlitwę dawaliśmy jednocześnie świadectwo wielkiej mocy Bożego Miłosierdzia.

Punktualnie o godz. 15.00 wierni naszej parafii zgromadzili w 8 miejscach na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia: Strzałki, Osada i Sierakówek przy figurach wioskowych, skrzyżowanie ul. Kolonia i 18 – stycznia przy krzyżu, skrzyżowanie ul. Leśnej z ul. Prusa, osiedle Zazamcze przy figurce, osiedle Wspólna przy figurce, plac przed Centrum Kultury, odpowiadając w ten sposób na zaproszenie Chrystusa przekazane za pośrednictwem św. Siostry Faustyny i bł. Michała Sopoćki do modlitwy o Miłosierdzie Boże nad światem.

Wszystkie te miejsca zgromadziły na wspólnej modlitwie ok. 150 osób.

BÓG  ZAPŁAĆ  WSZYSTKIM  ZA  MODLITWĘ  I  ŚWIADECTWO  WIARY !!!

{gallery}koronka2014{/gallery}

Dodaj komentarz