Aktualności

Książęczki dla dzieci pierwszokomunijnych

 

W sobotę, 16 marca odbyło się kolejne spotkanie przygotowujące dzieci z klas II do Pierwszej Komunii św. 

 

 

Ks. Proboszcz pokazując różne książki, zwrócił dzieciom uwagę na potrzebę korzystania z nich w zależności od sytuacji, np. jeśli ktoś chce smacznie przygotowywać posiłi, korzysta z książki kucharskiej. jeśłi ktoś chce uprawiać ogród – znajdzie odpowiednie poradniki. Również mają chore dziecko lub starszego w człowieka w domu, możemy korzystać z książki, które wypunktuje objawy, dolegliwości oraz wskaże odpowiednie lekarstwa.  

Jeśli ktoś chce bardziej poznać Jezusa i naszą wiarę – sięga po Pismo św. lub Katechizm Kościoła Katolickiego. Jeśli chce więcej i lepiej się modlić – bierze do ręki książeczkę do nabożeństw. Apostołowie kiedyś prosili Pana Jezusa “naucz nas modlić się”. My również – znamy wiele modlitw na pamięć, niestety, niektóre – z biegiem czasu, zwłaszcza, gdy ich nie używany – zapominamy. Nie zawsze więc  potrafimy się dobrze modlić.  Od dziś dzieci z klas II, przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. mogą same korzystać z takiej książeczki.  Znajdą tam wiele modlitw znanych i często wykorzystywanych. Znajdą też i te rzadziej używane jak. np. modlitwa za Ojca św., za nauczycieli, modlitwa przed i po spowiedzi, przed i po Komunii św., modlitwy o różne dary oraz wiele innych. Oby tylko chciały z nich jak najczęściej korzystać. Mamy nadzieję, że rodzice pomogą dzieciom korzystać ich pierwszokomunijnych książeczek.

Ks. Proboszcz odmówił modlitwę błogosławieństwa, później poświęcił książeczki oraz rozdał dzieciom jako kolejną – bardzo praktyczną – pamiątkę zbliżającej się Uroczystości Pierwszej Komunii św.

 {gallery}pierkom13{/gallery}

Dodaj komentarz