Aktualności

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Ponad 400 osób wzięło udział w I Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 17 czerwca w Gostyninie  pod hasłem „Kocham Cię życie”.

 

Uczestnicy I-ego Marszu dla Życia i Rodziny w Gostyninie o godz. 15.00 spotkali się przy pomniku św. Jana Pawła II przy kościele NMP. Ks. Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, przywitał wszystkich przybyłych i poprowadził modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji obrony każdego poczętego Życia oraz Rodzin z Gostynina.

Po wspólnej modlitwie rozpoczął się Marsz dla Życia i Rodziny, poprowadzony przez młodych ludzi z Fundacji Małych Stópek ze Szczecina.

Uczestnicy Marszu nieśli flagi z hasłami promującymi rodzinę oraz ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na początku poniesiony był kilkunastometrowy transparent z napisem „Kocham Cię Życie”.   

W prorodzinnym wydarzeniu uczestniczyły władze samorządowe: Burmistrz, Wójt i Starosta, dyrektorzy szkół gostynińskich, liczna grupa dzieci młodzieży, osoby niepełnosprawne oraz dzieci z Domów Dziecka. Udział brały również całe rodziny. 50 wolontariuszy – gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz młodzież licealna – ochoczo włączyli się w niesienie flag i transparentów. Nie zabrakło radosnych okrzyków potwierdzających wybór życia przez mieszkańców Gostynina.

Barwny korowód dotarł do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie na placu przy kościele odbył się piknik. Z radosnym tańcem wystąpiła młodzież GCE. Można było też posilić się grochówką i skosztować ciast oraz chleba ze smalcem. W rozdawanie włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich z Sierakówka i Strzałek. Z okazji marszu zorganizowana była też akcja „Pielucha dla malucha”.

Podczas pikniku odbył się koncert zespołu BosckoBand z płockiej „stanisławówki”.

Zwieńczeniem całego wydarzenia była wieczorna eucharystia, w której wzięło udział wielu uczestników marszu.

Marsz dla Życia i rodziny był na bieżąco transmitowany przez facebook portalu gostynin24.pl. podczas marszu śledziło go ok. 3,5 tys. osób. Na stronie gostynin24.pl możemy obejrzeć filmową relację z Marszu.

{gallery}marszdz18{/gallery}

Dodaj komentarz