Aktualności

Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego

„Nie za pomyślny wynik nagradzam, ale za cierpliwość i trud dla mnie podjęty.” (Dzienniczek nr 86) Te słowa Pana Jezusa, skierowane do św. s. Faustyny Kowalskiej, mogą zdecydowanie najtrafniej oddać naszych młodych parafian w Turnieju Tenisa Stołowego.

 

 W Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego udział wzięli ministranci z parafii pw,. Miłosierdzia Bożego oraz parafii pw. św. Marcina a także jedna z naszych scholanek – Alicja. Turniej był rozgrywany był w sobotę 1 grudnia w Płońsku. Zgromadził 180 zawodników, którzy przybyli do Płońska z terenu niemal całej diecezji. Ponadto w zawodach wzięli udział również dzieci i młodzież z Białorusi, którzy przyjechali do Polski pod opieką swojego duszpasterza.

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Obowiązywał podział na trzy kategorie wiekowe. Oddzielnie swoje mecze rozgrywały dziewczynki oraz chłopcy. Obserwując zmagania zawodników niejednokrotnie można było podziwiać piękne wymiany serwów. Najbardziej przyjemną dla oka była rywalizacja w najstarszej kategorii wiekowej chłopców. Poziom gry prezentowany przez niektórych zawodników mógł budzić uznanie i nadzieję, że w przyszłości tak piękna gra będzie zaprezentowana

 

Dodaj komentarz