Aktualności

Ministranci na Piastowskim szlaku

Ministranci z naszej parafii w dniach od 2 do 3 lipca przebywali na wspólnym wyjeździe. Celem ich podróży była Wielkopolska. Wyjazd miał trzy główne miejsca zwiedzania: Gniezno, Poznań i Biskupin.

Pierwszego dnia swoją podróż ministranci rozpoczęli od zwiedzania katedry w Gnieźnie. Słuchając uważnie przewodnika poznawali początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Zobaczyli słynne drzwi gnieźnieńskie, wnętrze bazyliki katedralnej z umieszczonymi w ołtarzu głównym relikwiami patrona Polski św. Wojciecha i przyglądali się pięknej architekturze.

Następnie był przejazd do Poznania. Tutaj zaplanowane było zwiedzanie stadionie Lecha Poznań, jednej z czterech polskich aren Euro 2012. Chłopcy zapoznali się z historią klubu, oraz zwiedzili pomieszczenia i koronę stadionu. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzenie rynku starego miasta i czas na słodką chwilę.

Po całym dniu przygód ministranci udali się na zakwaterowanie do Ośrodka PTTK w Żninie. Jednak tutaj także czekały na nich kolejne atrakcje: wspólne ognisko i mecz piłki nożnej.

Drugi dzień naszej wyprawy zaczęliśmy wspólną modlitwą i śniadaniem. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie ministranci zwiedzali muzeum kolejowe i ruiny zamku. Ostatnim punktem naszej wyprawy było zwiedzenie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie. W tym miejscu ministranci dowiedzieli się jak żyli ludzi na ziemiach polskich kilkanaście wieków temu. Mogli także wykazać się swoimi talentami plastycznymi lepiąc w glinie.

Nasz wspólny wyjazd był dla wszystkich szansą do poznania historii naszej pięknej Ojczyzny, oraz do wspólnej integracji. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji wyjazdu.

                                                                  Ks. Damian Jabłoński

{gallery}ministranci/poznan{/gallery}

Dodaj komentarz