Aktualności

MINISTRANCI NA WAKACJACH W KARWII

W pierwszych dniach wakacji grupa ministrantów z naszej parafii wyjechała nad morze, aby odpocząć i nagrodzić trud swojej całorocznej pracy. Wraz z ministrantami na wyjazd udały się także dwie scholanki, oraz rodzice, którzy pełnili rolę opiekunów.

 

Miejscem pobytu była nadmorska miejscowość wypoczynkowa Karwia, położona nad samym morzem nieopodal Władysławowa. Bliskość plaży, piękna pogoda i wiele atrakcji, które znajdowały się w miejscu pobytu naszych ministrantów sprawiły, że czas spędzony podczas wyjazdu mógł każdemu dać wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń. Codzienne kąpiele w Bałtyku, zabawy integracyjne, przejażdżki na gokadrach, te wszystkie atrakcje składały się na nasz wspólny wyjazd. Jednak dzieci i młodzież oprócz wymienionych wyżej możliwości spędzenia wolnego czasu miały także zorganizowane wycieczki. Celem pierwszej z nich było zwiedzanie zabytkowej latarni morskiej w Rozewiu. Nasza służba liturgiczna mogła wejść na sam szczyt latarni i podziwiać wyjątkową konstrukcję tej budowli. Jednak najwięcej wrażeń dostarczył wyjazd do Sopotu i Gdańska. Ministranci i scholanki spacerowali po molo, zachwycając się okazałymi jachtami i motorówkami, które były zacumowane tuż przy molo. Następnie cała uczestniczyła w koncercie organowym w katedrze w Gdańsku-Oliwie, a także zwiedzała wnętrze katedry. Nie zabrakło również wizyty na gdańskiej starówce i spotkania z władcą mórz i oceanów-Neptunem.

Jednak największe wrażenie i zachwyt na uczestnikach trójmiejskiej wyprawy wywołało zwiedzanie stadionu PGE ARENA w Gdańsku. Ministranci byli zachwyceni tym nowoczesnym i pięknym obiektem, który był jedną z aren Euro 2012.

Wyjazd wakacyjny z pewnością przyczynił się do pogłębienia więzi pomiędzy służbą liturgiczną ołtarza działającą w naszej parafii. Ponadto poprzez codzienne uczestnictwo w Mszach św., oraz modlitwy ministranci i scholanki mieli możliwość zbliżenia się do Jezusa, któremu pięknie służą przy ołtarzu.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Edmunda Zielińskiego Wójta Gminy Gostynin i dla księdza Proboszcza za pomoc w organizacji wyjazdu. Króluj nam Chryste!

                                                                           Ks. Damian Jabłoński

{gallery}ministranci/karwia{/gallery}

Dodaj komentarz