Aktualności

Misjonarka z Kamerunu w naszej parafii

W niedzielę 5 października gościliśmy w parafii s. Kolbenę i s. Katarzynę ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. S. Kolbena jest misjonarką w Kamerunie od 27 lat.

 

Przez cały dzień s. Kolbena dzieliła się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi doświadczeniem pracy misyjnej w Kamerunie.

Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek, wypełniając wezwanie Chrystusa: „Idźcie, nauczajcie wszystkie narody”, niesie pomoc najbiedniejszym mieszkańcom Kamerunu.

Dzieło misyjne prowadzą od 1986 r. poprzez zakładanie szpitali, dożywianie biednych i chorych, opiekę nad sierotami, prowadzenie adopcji na odległość. Myśląc o najmłodszych, tworzą żłobki, przedszkola, szkoły, a podczas organizowanych przez siostry zajęć, w „szkołach życia”, młodzież uczy się pracy.

Obecnie Siostry zakładają nowy ośrodek misyjny w Yaounde – stolicy Kamerunu – w jej najbiedniejszej dzielnicy, gdzie nie ma szkoły ani szpitala. Pragnieniem sióstr jest utworzenie tam CENTRUM DZIECKA: z żłobkiem, przedszkolem, szkołą – z dożywianiem dzieci.

Jeśli ktokolwiek by chciał i mógł pomóc siostrom finansowo, może to uczynić poprzez wysłanie ofiary na konto: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, ul. Husarii 55/57, 02-951 Warszawa

PKO BP S.A. 79 1020 1013 0000 0902 0112 1490

z dopiskiem: Kamerun – s.Kolbena – budowa CENTRUM DZIECKA,

                                                        – odżywianie,

                                                        – adopcja na odległość

lub przekazać 1% podatku na KRS 0000331212

Z dopiskiem: „Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11”

Jeśli ktokolwiek by chciał i mógł podjąć adopcję jednego dziecka na odległość, może kierować prośbę na e-mail: skolbena@op.pl

Za pomoc siostry serdecznie dziękują i zapewniają o pamięci modlitewnej za wszystkich darczyńców.

{gallery}misje/s.Kolbena{/gallery}

Dodaj komentarz