Aktualności

MODLITWA ZA RODZINY – 28.12.14 r.

W Uroczystość Świętej Rodziny modliliśmy się o świętość naszych rodzin. Szczególnie podczas Mszy Świętej o gody. 11.00 modlitwą ogarnialiśmy rodziny wielodzietne oraz rodziny z rodzinnego Domu Dziecka.

 

W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę.

Nasz modlitwą ogarnialiśmy wszystkie polskie rodziny, prosząc, by przy pomocy Bożej Dzieciny, mimo różnych trudności, polskie rodziny zawsze były silna Bogiem. Prosiliśmy także o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

Podczas procesji z darami rodzina z Rodzinnego Domu Dziecka złożyła w darze kolorowe, papierowe Serduszko, na którym zapisane były imiona dzieci. Serduszko symbolizowało serca wszystkich naszych rodzin.

Po mszy św. rodziny złożyły papierowe serduszka z imionami swoich rodzin wprost do żłóbka, jak wyraz zawierzenia całych rodzin Bożemu Sercu.

Na zakończenie eucharystii wszystkim rodzinom zostało udzielone specjalne błogosławieństwo.

 {gallery}NSRodziny{/gallery}

 

Dodaj komentarz