Aktualności

MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM “RODZIN SMOLEŃSKICH”

W III niedzielę wielkanocną odbyła się w naszym kościele niecodzienna uroczystość. Członkowie Pis-u poprosili o mszę św. w intencji tych, którzy zginęli śmiercią tragiczną 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem oraz w intencji naszej Ojczyzny. Na Uroczystość zaprosili rodziny Smoleńskie.

W naszej uroczystości wzięli udział:  

Magda Merta z córką, żona śp. Tomasz Merty, podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Janina Cywińska, żona śp. Czesława Cywińskiego, prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Bożena Mikke, żona śp. adwokata Stanisława Mikke, wiceprzewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

Władze samorządowe miasta: Paweł Kalinowski Burmistrz Miasta i zastępca burmistrza Paweł Pachniewski

Poseł na Sejm Rzeczpospolitej – Maciej Małecki,

oraz licznie zebrani wierni z obu gostynińskich parafii. Liturgii przewodniczył Dziekan dekanatu gostynińskiego, ks. kan. Ryszard Kruszewski, homilię wygłosił ks. dr Ryszard Kolczyński, prefekt roku propedeutycznego WSD w Płocku. W nawiązaniu do słowa Bożego kaznodzieja podkreślił potrzebę – tak jak za czasów Chrystusa – dopominania się o prawdę o tragicznym wydarzeniu sprzed 5-ciu laty. Podzielił się także osobistym doświadczeniem. Wspominał swego dziadka, który podczas II wojny światowej uniknął mordu w Katyniu tylko dlatego, że miał spracowane ręce. A później także wolał wybrać niewolę niemiecką niż rosyjską. Dzięki czemu uniknął śmierci. Pokrzepiające słowa kaznodziei zostały nagrodzone oklaskami.

Po eucharystii liczna grupa udała się pod krzyż i obelisk smoleński. Po krótkiej modlitwie, którą poprowadził ks. Proboszcz, rodziny “smoleńskie” oraz członkowie PiS-u złożyli kwiaty i zapalili znicze. W imieniu przybyłych rodzin podziękował p. Magda Merta “dobrze, że jesteście, że trwacie, jesteście dla nas ogromnym wsparciem…”   

Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejsze modlitwie…

{gallery}smol13/smol15{/gallery}

Dodaj komentarz