Aktualności

Najlepsi ministranci w rejonie płockim

 

W sobotę 5 kwietnia w Słupnie k. Płocka odbywał się Rejonowy Turniej Ministrantów w Piłkę Nożną. W skład rejonu płockiego wchodziły następujące dekanaty: Płock Zach., Płock Wsch., Gąbin, Gostynin i Dobrzyń n. Wisłą.

W turnieju obowiązywał podział na trzy kategorie: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Średnia. W każdej z kategorii występowali ministranci, którzy wygrali turnieje w swoich dekanatach. W Dekanacie Gostynińskim w kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyli ministranci z naszej parafii i tym samym reprezentowali nasz dekanat w Turnieju Rejonowym.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Od pierwszych chwil było jasne, że do Słupna przyjechali mistrzowie swoich dekanatów. Każda z drużyn była doskonale przygotowana pod względem technicznym i fizycznym. Warto podkreślić, że każda z drużyn zadbała o swój zewnętrzny wizerunek poprzez koszulki z nazwą reprezentowanej parafii, bądź też miasta z którego zawodnicy przyjechali.

Ministranci z naszej parafii okazali się najlepsi z wszystkich drużyn w kategorii Szkół Podstawowych. Wygrali wszystkie mecze. Bramki strzelali: Szymon Walczak, Michał Węglewski i Tomek Osipowicz. Dzięki wygranej w turnieju ministranci znaleźli się wśród najlepszych ośmiu drużyn w naszej Diecezji Płockiej i będą występować na Turnieju Diecezjalnym, który odbędzie się w Sierpcu.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!! 

                                               Dekanalny Duszpasterz Ministrantów

                                               Ks. Damian Jabłoński

 

Dodaj komentarz