AktualnościOgłoszenia Parafialne

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY / 12 czerwca 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. Dzisiaj na Mszach Świętych o godz. 11.00 i 13.00 przeżywamy Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie do tej uroczystości, przede wszystkim rodzicom, katechetom, nauczycielom. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień od poniedziałku do środy na godz. 17.00. Dzieci we wtorek otrzymają zdjęcia a w środę Pismo Święte.

2. Jutro, 13 czerwca, o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.30 z parafii św. Marcina. Ołtarze przygotowują księża z grupami parafialnymi. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów.

4. 19 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.30, którą odprawi ks. Sebastian Trędowicz, tegoroczny neoprezbiter.

5. 26 czerwca o godz. 17.00 ks. bp. Roman Macinkowski odprawi Mszę Świętą dziękczynną za 25 lat parafii.

6. Rodzice Grzegorza i Krzysztofa bardzo dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ich rehabilitację. Dzięki ofiarom chłopcy mają zapewnione 2 miesiące rehabilitacji. Bóg zapłać!