Ogłoszenia Parafialne

NIedziela Chrystusa Króla 24.11.13 r.

 1. Dziś, w ostatnia niedzielę roku kościelnego obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Przypomina nam, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie  w Chrystusie. Niedziela Chrystusa Króla to Święto Akcji Katolickiej i Służby Liturgicznej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś w Watykanie zakończenie Roku Wiary pod przewodnictwem papieża Franciszka
 3. W naszej diecezji zakończenie Roku Wiary odbędzie się w Sanktuarium św. Antoniego Ratowie, w par. Radzanów. W naszej parafii, podczas każdej mszy św. kończymy Rok Wiary odnowieniem  przyrzeczeń chrzcielnych oraz śpiewem dziękczynnym hymnu „Te Deum”.
 4. Pamiątką Roku Wiary niech będzie obraz Jezusa Pantokratora oraz wyznanie wiary przyjęte i podpisane przez wszystkich członków rodziny. Część z nas odebrała ten obraz przed tygodniem, pozostałych zapraszamy do odebrania dziś po mszach św.
 5. Wczoraj odbyła się Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Wzięło
  w niej udział ok. 80 osób. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom.
 6. W czwartek, 28 listopada,  spotkanie dla lektorów po wieczornej mszy św.
 7. W piątek, 29 listopada, o godz. 17.40 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – kl.. III Gim.i starsi.
 1. W sobotę. 30 listopada, pielgrzymka autokarowa do Torunia na uroczystość XXII rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd o godz. 7.00 z przed kościoła.  Są jeszcze wolne miejsca.
 2. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wróżby, horoskopy i zabobony są nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
 4. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Będziemy spotykać się z Nią na Roratach. Jak co roku będziemy się również przygotowywać do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia poprzez nowennę do Matki Bożej – od 29 listopada codzienna modlitwa po mszy św. porannej.
 5. Dziś po mszach św. Parafialne Koło Caritas będzie zbierać ofiary do puszek na przygotowanie paczek świątecznych.
 6. Od I Niedzieli Adwentu Caritas Polska akcję rozpocznie akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), będzie wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci.
 7. Przypominamy: Amelka del Chierico, 4-letnia córeczka naszych parafian, zachorowała na bardzo rzadką chorobę – leukoencefalopatię z zanikającą białą istotą mózgu. Leczenie choroby wymaga systematycznej a zarazem kosztownej rehabilitacji. Rodzina i przyjaciele zwrócili się z prośbą
  o możliwość zbiórki pieniężnej na leczenie dziecka. Taka zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszach św. W imieniu rodziców i rodzeństwa Amelki prosimy o wsparcie jej leczenia.
 8. Z prośbą o pomoc zwraca się również Dyrekcja Domu Dziecka. Będą wdzięczni za wszystko – za podarowanie odzieży, butów zimowych i kurtek. Dary przeznaczone dla tych dzieci  można dostarczać do kancelarii lub bezpośrednio do Domu Dziecka przy ul. Ozdowskiego. 
 9. Na pomoc Filipinom złożyliśmy do puszek ofiary w wysokości 2820 zł. Serdeczne Bóg zapłać.  
 10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 2 grudnia o godz. 17.30. 
 11. Ministranci rozprowadzają kalendarze na 2014 r. w cenie 5 zł. za sztukę. Dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Dodaj komentarz