Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2016 r.

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia.  W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Warto zatem, aby ta niedziela stała się okazją do wyrażenia wdzięczności za dar Bożego dziecięctwa. Warto też przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z dawną polską tradycją przedłużamy okres śpiewania kolęd, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Do tego dnia w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przeszedł po raz drugi Orszak Trzech Króli. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego zorganizowanie, a wszystkim uczestnikom za obecność, wspólne kolędowanie i przeżywanie radości naszej wiary.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Młodzież gimnazjalna – indeksy. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego. Rozmawiamy m.in. o ŚDM, o nawiedzeniu Obrazu MB Częstochowskiej. Prosimy też o wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
  5. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.
  6. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. W soboty – także o godz. 17.00.
  7. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po mszy św. porannej.
  8. Kancelaria parafialna otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja.

Dodaj komentarz