Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego 11.01.15 r.

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości… Zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Warto zatem, aby ta niedziela stała się okazją do wyrażenia wdzięcznościza dar Bożego dziecięctwa. Pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
  2. Dzisiejsze Święto zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, choć zgodnie z tradycją do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego będziemy w naszych kościołach śpiewać kolędy. 
  3. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców. 
  4. W czwartek o godz. 17.30 spotkanie lektorów.
  5. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić (J 4,7). Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno.
  6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego zorganizowanie, a wszystkim uczestnikom za obecność, wspólne kolędowanie i przeżywanie radości naszej wiary.
  7. W związku z Orszakiem ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci ze Szkół Podstawowych, pt. „Święta Rodzina. Betlejem dziś”  Szczegóły na stronie internetowej parafii i na facebooku parafialnym. Technika wykonania prac dowolna. Prace konkursowe oddajemy w zakrystii lub zostawiamy w kancelarii parafialnej do 6 lutego.
  8. Kontynuujemy wizytę kolędową. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dodatkowo: dzieci z kl. IV legitymacje pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy i karteczki kontrolne. Serdecznie prosimy o przyjście (lub przyjechanie) po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
  9. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. W soboty – także o godz. 17.00.

10. Kancelaria parafialna będzie otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja.

11. Zgodnie ze statutem, Parafialna Rada Gospodarcza jest powoływana na okres 5 lat. W 2015 r. upływa kadencja dotychczasowej Rady. Na następną kadencję możemy zgłaszać swoje propozycje księżom odwiedzającym nas podczas kolędy. 

12. W 2016 r. odbędą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Młodzież z całego świata przybędzie do Polski na tydzień przed spotkaniem w Krakowie. Przybędzie do diecezji i do parafii. Biskup Płocki zwraca się z prośbą o przyjęcie młodych do naszych domów. Dlatego podczas kolędy pytamy rodziny, czy mogłyby przyjąć na tydzień – w lipcu 2016 r. – młodych uczestników ŚDM. Młodzież nocowała by w naszych domach oraz korzystała ze śniadania i kolacji. W ciągu dnia uczestniczyć będzie w różnych spotkaniach przygotowujących do ŚDM. Prosimy więc o deklaracje czy przyjęlibyśmy i ile osób gdyż już dziś trzeba planować ilość młodzieży przebywającej w naszym mieście i w naszej parafii.  

 

Dodaj komentarz