Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.14 r.

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Warto zatem, aby ta niedziela stała się okazją do wyrażenia wdzięcznościza dar Bożego dziecięctwa. Pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców. 
 4. Dziś o godz. 16.00 – jasełka wystawione przez Zespół Szkół w Sierakówku. Po nich msza św.
 5. W środę o godz. 18.00 spotkanie dla lektorów.
 6. W czwartek o godz. 17.30 spotkanie opłatkowe pielgrzymów jasnogórskich grupy żółtej.
 7. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Hasłem tego tygodnia są słowa św. Pawła: „Czy Chrystus jest podzielony”? Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. 
 8. Kontynuujemy wizytę kolędową. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dodatkowo: dzieci z kl. IV legitymacje pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy. Serdecznie prosimy o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego
 9. Ofiary  składane podczas kolędy przeznaczamy na dokończenie elewacji zewnętrznej naszej świątyni.
 10. Na czas kolędy w kościele będą msze św. tylko o godz. 7.00. Wyjątkiem – każda sobota – będzie msza św. o godz. 17.00.
 11. Kancelaria parafialna będzie otwarta również tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00.W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny do p. Andrzeja lub zgłoszenie w godz. urzędowania kancelarii.

Dodaj komentarz