Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Męki Pańskiej 20.03.2016 r.

 1. Dziś NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, zwana Niedzielą Palmową, przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczynająca Wieki Tydzień. Podczas Mszy Świętych święcimy palemki przypominające gałązki słane pod stopy Chrystusa wjeżdżającego do świętego Miasta.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Mimo że są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw.
 3. WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne o godz.17.00. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię
  i kapłaństwo. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji
  i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie różaniec prowadzony przez KŻR.
 4. W WIELKI PIĄTEK Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. LITURGIA MĘKI i ŚMIERCI PAŃSKIEJ – zakończona przeniesieniem Ciała Pana Jezusa do Grobu – o godz. 17.00. Po liturgii różaniec prowadzony przez KŻR. O godz. 20.30 zapraszamy wszystkich na śpiew wszystkich trzech części Gorzkich Żali. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. W Wielki Piątek zaczynamy Nowennę przygotowującą nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 5. Przypominamy że w Wielki Piątek wstrzemięźliwość od spożywania mięsa obowiązuje wszystkich od 14. roku życia,  oraz post ścisły, obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Post ścisły to wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta.
 6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W WIELKĄ SOBOTĘ, już po zachodzie słońca, o godz. 20.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię WIGILII PASCHALNEJ. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy jubileuszowe, chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.
 8. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 12.30 i od 15.30 do 17.00 co pół godz. W Zalesiu i w DPS-ie – o godz. 10.00.
 9. NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00,  a po niej druga Msza św. Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Asystę Procesyjną prosimy o przygotowanie się do tej Uroczystości. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatkami. Msze św. w WIELKANOC i w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 10. W Wielkim Tygodniu spowiadamy codziennie od 16.30. W Triduum spowiadamy na godzinę przed rozpoczęciem nabożeństwa. Podczas liturgii – nie będzie spowiedzi.
 11. Dodatkowa spowiedź w ramach tzw. Nocy Konfesjonałów w Wielki Piątek od godz. 20.30 do godz. 24.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na Wielką Sobotę.
 12. Serdecznie prosimy strażaków o zaciągnięcie straży honorowej przy Grobie Pana Jezusa.
 13. W dni TRIDUUM – kancelaria parafialna będzie nieczynna
  14. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną – w Wielką Środę 23 marca, od godz. 9.00 Prosimy o powtórzenie zgłoszeń jeszcze raz w zakrystii, nie chcielibyśmy nikogo pominąć.
  15. W miniony piątek odbyła się Miejska Droga Krzyżowa. Serdecznie dziękujemy służbie liturgicznej, czytającym rozważania, niosącym krzyż. Za pomoc dziękujemy Strażakom i Policji. Wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej za pobożny udział i świadectwo wiary.
  16. Parafialne Koło Caritas rozprowadziło 50 bonów dla rodzin niezamożnych z naszej parafii. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za wsparcie akcji Caritas.
  17. Dzieci z Koła Misyjnego w minioną niedzielę ze sprzedaży palemek i jajek wielkanocnych zebrał 1400 zł. Całą kwotę przeznaczyły na operację małego Franka Wojtalewicza.
  18. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.
  19. Serdecznie dziękujemy p. Domżałowi i jego pracownikom za oczyszczenie metalowych części przy tabernakulum oraz przyrządów liturgicznych
  20. Wycieczka na Białoruś: 27 czerwca – 1 lipca 2016 r. Dokładny program w gablocie oraz na stronie internetowej. O zgłoszenia prosimy do końca marca.
  21. Ks. Wojciech przypomina kandydatom do bierzmowania o przynoszeniu podań – do środy 23 marca

 

Dodaj komentarz