środa, 21 lutego, 2024
Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 29.03.15 r.

 1. Dziś NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, zwana Niedzielą Palmową, przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczynająca Wieki Tydzień.
 2. Gorzkie Żale dziś o godzinie o godz. 17.00, a po nich Msza Święta.
 3. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży.
 4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy
  i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw.
 5. WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne o godz.17.00. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie różaniec prowadzony przez KŻR.
 6. W WIELKI PIĄTEK – pierwszy w kwietniu – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. LITURGIA MĘKI i ŚMIERCI PAŃSKIEJ – Adoracja Krzyża, przeniesienie Ciała Pana Jezusa do Grobu – o godz. 17.00. Za pobożny udział
  w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po liturgii różaniec prowadzony przez KŻR. O godz. 20.30 zapraszamy wszystkich na śpiew wszystkich trzech części Gorzkich Żali. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00.
 7. W Wielki Piątek wstrzemięźliwość od spożywania mięsa obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, oraz post ścisły, obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Post ścisły to całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. W Wielki Piątek zaczynamy Nowennę przygotowującą nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego – przy Bożym Grobie
 8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W WIELKĄ SOBOTĘ LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ – najważniejszej liturgii roku kościelnego rozpoczniemy o godz. 20.00 Po niej Msza święta Rezurekcyjna z Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na nabożeństwo proszę przynieść świece.
 10. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 12.30 i od 14.00 do 16.00 co pół godz. W Zalesiu i w DPS-ie – o godz. 10.00.
 11. NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00,  a po niej pierwsza Msza św. Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Asystę Procesyjną prosimy o przygotowanie się do tej Uroczystości. Zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatkami. Msze św. w WIELKANOC i w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 12. W Wielkim Tygodniu spowiadamy codziennie od 16.30. W Triduum spowiadamy na godzinę przed rozpoczęciem nabożeństwa. Podczas liturgii – nie będzie spowiedzi.
 13. Dodatkowa spowiedź w ramach tzw. Nocy Konfesjonałów w Wielki Piątek od godz. 20.30 do godz. 24.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na Wielką Sobotę.
 14. Serdecznie prosimy strażaków o zaciągnięcie straży honorowej przy Grobie Pana Jezusa.
 15. W dni TRIDUUM – kancelaria parafialna będzie nieczynna
 16. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną – w Wielką Środę, od godz. 9.00.
 17. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.
 18. Serdecznie dziękujemy p. Domżałowi i jego pracownikom za oczyszczenie metalowych części przy tabernakulum oraz przyrządów liturgicznych

Dodaj komentarz