Aktualności

Niedziela Męki Pańskiej

Okres Wielkiego Postu niejako zamyka Niedziela Mąki Pańskiej, zwana też Niedzielą Palmową. Upamiętnia ona uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, podczas którego wiwatujące tłumy rzucały pod stopy Jezusa palemki i gałązki oliwne oraz rozpościerały płaszcze.

Witający tłum wznosił radosne okrzyki „Hosanna Synowi Dawidowemu”. Na pamiątkę tego wydarzenia w kościołach święcimy palemki i w procesjach wyraża radość z przybywające do naszych świątyń i domów Chrystusa – Mesjasza, Bożego Syna.  

Podczas liturgii czytana była Męka Pana Jezusa. Dzięki tym dwom wydarzeniom w liturgii Niedzieli Palmowej zawarta jest myśl o tym, jak zmienny jest człowiek. Ci sami ludzie krzyczeli: „Hosanna” i „Ukrzyżuj Go”. Te dwa słowa sąsiadujące ze sobą, mają być dla nas przestrogą przed uleganiem filozofii grzechu.

Męka Pańska była czytana z podziałem na role. W mszach św. z udziałem dorosłych i młodzieży rolę narratorów podjęli nasi parafialni lektorzy: p. Maria Przybysz, p. Piotr Mitura oraz p. Andrzej Miller. Podczas mszy św. z udziałem dzieci Mękę Pańską czytali lektorzy młodzieżowi: Piotr oraz Adrian. W rolę tłumu włączyły się dzieci z parafialnej scholi „Promyczki Miłosierdzia”. 

Serdecznie dziękujemy lektoriom za ubogacenia przesłania Męki Pańskiej.  

{gallery}Npalmowa{/gallery}

Dodaj komentarz