Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego 3.04.16 r.

 1. Druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II.
 2. W naszej parafii to Uroczystość Odpustowa. Suma o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. Jerzy Godleś, pracownik Caritas Diecezji Płockiej, kap[elan Hospicjum. Po  sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja eucharystyczna. Za odmówienie dziś koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
 3. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
 4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Po Mszy Świętej możemy pobrać deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i jutro złożyć je podczas wieczornej eucharystii na ręce kapłana.
 5. Następna niedziela jest Niedzielą Biblijną. Rozpoczyna w Kościele w Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
 6. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.
 7. Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, we współpracy z Zespołem “Iskra Bożego Miłosierdzia” z Łodzi, zaprasza wszystkich Polaków do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w dniu obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Modlitwa odbędzie się
  w dniu 15 kwietnia 2016 roku o godz. 15.00 na skrzyżowaniach i placach całej Polski. Podobnie, jak we wrześniu, chcemy włączyć się również i w tą akcję. Prosimy o zgłoszenia miejsc, w których będzie trwała ta modlitwa.
 8. KŻR organizują pielgrzymkę do Gidl w dniu 1 maja na jubileusz 500-lecia wyorania figurki Matki Bożej Gidelskiej, uzdrowienia Chorych. Zapisy u p .Janki Skibińskiej lub u p. Ewy.
 9. Mamy już w kościele chrzcielnicę. Bóg zapłać firmie p. Marka Sajaka za jej wykonanie. Podczas sumy poświęcił ją ks. Jerzy Godleś.

Dodaj komentarz