Niedziela Miłosierdzia Bożego 3.04.16 r.

 1. Druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II.
 2. W naszej parafii to Uroczystość Odpustowa. Suma o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. Jerzy Godleś, pracownik Caritas Diecezji Płockiej, kap[elan Hospicjum. Po  sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja eucharystyczna. Za odmówienie dziś koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
 3. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
 4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Po Mszy Świętej możemy pobrać deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i jutro złożyć je podczas wieczornej eucharystii na ręce kapłana.
 5. Następna niedziela jest Niedzielą Biblijną. Rozpoczyna w Kościele w Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
 6. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.
 7. Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, we współpracy z Zespołem “Iskra Bożego Miłosierdzia” z Łodzi, zaprasza wszystkich Polaków do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w dniu obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Modlitwa odbędzie się
  w dniu 15 kwietnia 2016 roku o godz. 15.00 na skrzyżowaniach i placach całej Polski. Podobnie, jak we wrześniu, chcemy włączyć się również i w tą akcję. Prosimy o zgłoszenia miejsc, w których będzie trwała ta modlitwa.
 8. KŻR organizują pielgrzymkę do Gidl w dniu 1 maja na jubileusz 500-lecia wyorania figurki Matki Bożej Gidelskiej, uzdrowienia Chorych. Zapisy u p .Janki Skibińskiej lub u p. Ewy.
 9. Mamy już w kościele chrzcielnicę. Bóg zapłać firmie p. Marka Sajaka za jej wykonanie. Podczas sumy poświęcił ją ks. Jerzy Godleś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *