Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego 23.04.17 r.

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tą niedzielę, na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty.
 2. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa. W liturgii przeżywamy dziś też dziękczynienie za 20 lat naszej parafii. Główna eucharystia dziękczynna o godz. 9.00. Będzie jej przewodniczył i wygłosi słowo Biskup Mirosław Milewski, Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja eucharystyczna. Za odmówienie dziś koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych. A przez cały dzień Słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Błaszczak, kapelan Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Płocku na Winiarach, dawny wikariusz naszej parafii.
 3. Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 73. Tydzień Miłosierdzia.
 4. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi.
 5. Dziś imieniny Jerzych i Wojciechów (poprzednich proboszczów naszej parafii i obecnego wikariusza). We wtorek imieniny ks. Jarosława. Już dziś życzymy wszystkim bliskim nam solenizantom potrzebnych łask i błogosławieństwa Bożego w realizacji powołania kapłańskiego i satysfakcji ze służby Chrystusowi. W intencji naszych wikariuszy – ks. Wojciech i ks. Jarosława będziemy modlić się we wtorek podczas wieczornej mszy św. Zapraszamy na wspólną modlitwę. 
 6. Następna, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
 7. Kontynuujemy nasze spotkania i zawierzenia rodzin opiece MB Częstochowskiej. W następną niedzielę 30 kwietnia, zapraszamy na sumę rodziny z Zalesia. Msza św. w ich intencji, a po niej czuwanie modlitewne rodzin przed Obrazem MB. W niedzielę, 7. maja zapraszamy rodziny z ulic: Kolonia, PCK, Kraśnica. Prosimy osoby, które by poprowadziły czuwanie o zgłoszenie się do księży. Prosimy również o kwiaty przy obrazie MB.
 8. W najbliższą sobotę 29.04 o godz. 11.00 ks. infułat Wojciech Góralski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Próby przed uroczystością w poniedziałek, środę i czwartek od godz. 17.45. Na czwartkową próbę zapraszamy również świadków. Spowiedź dla kandydatów (obowiązkowa!) oraz dla świadków, rodziców i bliskich młodzieży w piątek od godz. 15.30 do 17.30. Podczas spowiedzi kandydaci zostawiają księdzu swoje indeksy – jest to potwierdzenie odbytej przez nich spowiedzi.
  W piątek po Mszy świętej od godz. 17.45 sprzątanie i przygotowywanie kościoła do uroczystości. Na sprzątnie przychodzą wszystkie wyznaczone wcześniej osoby. W związku z próbą przed bierzmowaniem, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie wyjątkowo  przed Mszą św. od godz. 16.00.
 9. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły
  w tym tygodniu podczas katechezy.
 10. W poniedziałek 1 maja organizujemy już po raz 7. Rodzinny Rajd rowerowy im. Św. JPII. Tym razem pojedziemy do Łącka. Zapisy w kancelarii lub u katechetów. Pozostałe informacje na plakacie i na stronie internetowej
 11. Otrzymaliśmy film promujący miasto Płock jako miejsce pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego. Jest to fabularyzowana muzyczno – poetycka  opowieść o siostrze Faustynie Kowalskiej z akcentem na Jej obecność w płockim Zgromadzeniu Sióstr  na Starym Rynku. Film nagrany przez płocki zespół muzyczny Bemolla. rozprowadzany jest w formie cegiełek – dobrowolnej ofiary. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Płyty dostępne u p. Ewy.
 12. Modlitwą otoczmy zmarłych parafian: śp. Stanisława Bartosiewicza i Dariusza Lewandowskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz