Niedziela 21 października była w kościele Niedzielą Misyjną przeżywana pod hasłem „Misje – świadectwo miłości i komunii”. Kościół tego dnia modlił się w intencji misji katolickich, Papieskich Dzieł Misyjnych oraz o nowe, gorliwe i liczne powołania misyjne – z pośród osób duchownych i świeckich.

 

 Szczególną pamięcią modlitewną ogarnialiśmy naszego ziomka – o. Łukasza Kwiatkowskiego, pracującego w Papui Nowej Gwinei.

Przy parafii działa Koło Misyjne, w którym animację misyjną podejmują dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, wraz z katechetką p. Elą Marciniak. Dzieci z Koła Misyjnego podjęły tego dnia oprawę mszy św. o godz. 11.00. Przybrały stroje dzieci z krajów misyjnych. Podczas mszy św., z pomocą przygotowanych materiałów misyjnych wyjaśniały wszystkim, co to jest Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, na czym polega animacja misyjna oraz opowiadały o swoich kontaktach misyjnych. Nasze Koło Misyjne utrzymuje stały kontakt z ks. Radosławem Zawadzkim w Peru. Cieszymy się, że w naszym Kole Misyjnym jest bratanica ks. Radosława – Natalia. Podczas liturgii bardzo interesująco opowiadała o pracy swego stryjka – misjonarza oraz pokazywała przedmioty przywiezione na pamiątkę przez ks. Radosława.

Dodaj komentarz