Aktualności

Niedziela Obrony Życia

W niedzielę, 10 czerwca, gościliśmy w parafii ks. Tomasza Kancelarczyka ze Szczecina, prezesa Fundacji “Małe Stópki”, organizatora marszów dla Życia. 

 

Ks. Tomasz dzielił się świadectwem swojej posługi obronie życia najmłodszych – nienarodzonych. Pokazywał model dziecka 10 tygodniowego. Już z rączkami, nóżkami. Każdy kto chciał, mógł taki model od ks. Tomasza otrzymać po zakończeniu mszy św. Zachęcał do wzięciu udziału w marszu dla życia, który organizujemy w Gostyninie za tydzień 17 czerwca. Podkreślał, że idea marszów wyszła z inicjatywy św. Jana Pawła II. Do takiej postawy zachęcał Jan Paweł II w encyklice “Evangelium vitae”.

Fundacja, którą ks. Tomasz kieruje, służy każdemu poczętemu dziecku oraz spieszy z konkretną pomocą materialną matkom, często opuszczonym nie tylko przez ojca dziecka ale praktycznie przez wszystkich. Prosił o wsparcie jego działalności chociażby przez zakup pieluch dla dzieci.

Kierując zaproszenie na marsz prosił o wzięcie udziału także w akcji “pielucha dla malucha”. Wystarczy przynieść na marsz zakupione pieluchy i złożyć w odpowiednie miejsce. Jeśli chcemy pomóc w inny sposób, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej fundacji.

Młodzież gimnazjalna – uczniowie ks. Darka – rozdawała ulotki zapraszające na marsz.

{gallery}marszdlazycia{/gallery}

Dodaj komentarz