Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa 24 marca 2013 r.

 

 1. W miniony piątek odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim jej uczestnikom za obecność pełną wiary, skupienie, modlitwę.
 2. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Podczas Mszy Świętych święcimy dziś palemki przypominające jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do świętego Miasta Mesjasza. W liturgii Niedzieli Palmowej zawarta jest myśl o tym, jak zmienny jest człowiek. Ci sami ludzie krzyczeli: „Hosanna” i „Ukrzyżuj Go”. Niech te dwa słowa sąsiadujące ze sobą, będą dla nas przestrogą przed uleganiem filozofii grzechu. Dziś Gorzkie Żale o godzinie o godz. 17.00, a po nich Msza Święta.
 3. Już tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza młodzież całej diecezji do Płocka. Łączmy się modlitewnie z młodymi, aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
 4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii. Porządek nabożeństw:
  1. WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia o godz. 17.00. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony
   i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co
   w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00
  2. WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI i ŚMIERCI PAŃSKIEJ. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja Krzyża, przeniesienie Ciała Pana Jezusa do Grobu – o godz. 17.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. O godz. 20.30 zapraszamy wszystkich na śpiew wszystkich trzech części Gorzkich Żali. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Apel ks. Biskupa – na dole ogłoszeń.
  3. WIELKA SOBOTA – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ. O godz. 20.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Po niej Msza święta Rezurekcyjna z Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na nabożeństwo proszę przynieść świece.
  4. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00,
   a po niej pierwsza Msza św. Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zapraszam na tę Eucharystię wszystkich parafian. Asystę Procesyjną proszę o przygotowanie się do tej Uroczystości. Zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatkami. Msze św. w Wielkanoc – porządek niedzielny.
  5. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – tak jak w niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  6.  W TRIDUUM  PASCHALNE  KANCELARIA  NIECZYNNA !!!
 5. W Wielkim Tygodniu spowiadamy codziennie od 16.30 i po mszy św. do godz. 18.00 (jeśli będą chętni). W Dni Triduum spowiadamy na godzinę przed rozpoczęciem nabożeństwa – kończymy 15 min. przed nabożeństwem. Podczas liturgii – nie będzie spowiedzi.  Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie można skorzystać ze spowiedzi do godz. 22.00. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na Wielką Sobotę.
 6. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły – całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tytko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; obowiązuje on osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia. Tego dnia zaczynamy Nowennę przygotowującą nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 7. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 8.30 do 12.30 i od 14.00 do 16.00 co pół godz. W Zalesiu i w DPS-ie – o godz. 10.00.

10. Serdecznie prosimy strażaków oraz młodzież z PUL-u o zaciągnięcie straży honorowej przy Grobie Pana Jezusa. Wszystkich zachęcamy do Adoracji Ciała Pana Jezusa w Grobie.

11. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną – w Wielki Poniedziałek, 25 marca, od godz. 12.00 Prosimy o zgłoszenia naszych chorych w kancelarii lub zakrystii po mszach św. 

12. Wczoraj odbyła się wizytacja kanoniczna parafii przeprowadzana przez ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Ks. Biskup spotkał się z przedstawicielami grup duszpasterskich oraz odprawił Mszę św. w intencji parafii. Sakrament bierzmowania z rąk ks. Biskupa przyjęły 84 osoby.  Po południu ks. Biskup modlił się za zmarłych na cmentarzu w Nagodowie.

13. Gdyby nie Wielki Poniedziałek, 25 marca obchodzilibyśmy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zgodnie z normami kalendarza liturgicznego w tym roku uroczystość ta została przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli na 8 kwietnia.

14. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka. Możemy je nabywać od w cenie 5 zł. Zebrane w ten sposób fundusze posłużą wsparciu charytatywnej działalności Caritas Polska.

15. Ministranci rozprowadzają rzeżuchę za dobrowolną ofiarę. Pieniądze są przeznaczone na fundusz ministrancki.

16. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy. Podobnie pamiątki uczestniczenia we Drodze Krzyżowej.

Dodaj komentarz