AktualnościOgłoszenia Parafialne

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ / OGŁOSZENIA PARAFIALNE / 10 kwietnia 2022

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
2. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Po Eucharystii odśpiewamy I część Gorzkich Żali. Około godz. 20.30 odmówimy różaniec, który będą prowadzić mężczyźni. Zakończenie adoracji około 21.00.
5. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.
6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 19.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Po nabożeństwie odśpiewamy II część Gorzkich Żali i odmówimy różaniec, który poprowadzą KŻR. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 24.00. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przygotowującą nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Do adoracji Grobu Pańskiego zapraszam strażaków.
7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta.
8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Pana Jezusa w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 17.00 – w tych godzinach będzie możliwość spowiedzi świętej. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie co pół godziny. W Wielką Sobotę przed Liturgią, którą rozpoczniemy o godz. 20.00 odśpiewamy III część Gorzkich Żali. Na tę liturgię przynosimy świece. Po nabożeństwie odmówimy różaniec. Adoracja do godz. 24.00.
9. Podczas nabożeństw Triduum Paschalnego nie będziemy spowiadać. Przypominamy, że spowiadamy każdego dnia przed każdą Mszą świętą około 30 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
10. W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
11. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 6.00 wspólną procesją rezurekcyjną i Mszą Świętą w intencji parafian. Zapraszam asystę procesyjną, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami i strażaków.
12. W dni Triduum Paschalnego kancelaria nieczynna.
13. Dzieci, które zbierały jałmużnę wielkopostną do skarbonek prosimy, by skarbonki przyniosły w sobotę i złożyły przy grobie.
14. Wczoraj odbyły się w Płocku zawody rejonowe ministrantów w piłkę nożną halową. Z naszej parafii wystąpiły trzy drużyny. Osiągnęły następujące miejsca w kategoriach: 1) Lektorzy Starsi- II miejsce, 2) Lektorzy Młodsi – II miejsce, 3) ministranci rocznika 2010-2014 – I miejsce. Wszystkie nasze drużyny awansowały do kolejnego etapu diecezjalnego, który odbędzie się w Mławie. Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych ministrantów!
15. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpanii w dniach 17 – 24 lipca 2022 r. Transport lotniczy. Cena: 3500zł + 130 EURO. W razie pytań proszę kontaktować się z ks. Arkadiuszem pod numerem telefonu: 729693350 lub w zakrystii po Mszy Świętej.
16. Od wczoraj, w porozumieniu z na terenie plebanii zamieszkała rodzina z Ukrainy. Pani Maja z trójką dzieci i swoją siostrą.
17. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy par. św. Marcina w dniu 1 maja organizuje pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd spod kościoła św. Marcina o godz. 6.00. Koszt 33 złote. Zapisy w kiosku z zapiekankami lub u p. Krystyny Milczarek pod numerem 506 – 319 – 157.