Aktualności

Niedziela Powołań Kapłańskich

Czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. To 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający jednocześnie Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Powołani do miłosierdzia”. W naszej parafii była to niedziela Powołań kapłańskich.

 

Gościliśmy ks. prof. Leszka Misiarczyka, wykładowcę patrologii (nauki o pisarzach i pismach wczesnochrześcijańskich) i jęz. łacińskiego w WSD w Płocku oraz na UKSW w Warszawie. Wraz z nim przybyli trzej klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku – Mateusz, Łukasz i Tomasz. Wspólnie modliliśmy się o wytrwałość w powołaniu dla bliskich nam kapłanów oraz prosiliśmy o nowe, liczne, gorliwe i święte powołania do kapłaństwa i zakonu. Klerycy głosili kazania, dzieląc się z nami doświadczeniem swojego powołania. . 

W czwartek, piątek i sobotę w Gnieźnie i w Poznaniu odbyły się uroczystości religijno – państwowe związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. W  naszej wspólnocie. przeżywaliśmy ten jubileusz w Niedzielę Dobrego Pasterza. Podczas każdej mszy św. odnawialiśmy przyrzeczenia chrzcielne i składaliśmy wyznanie wiary. Następnie kapłan przechodził wzdłuż kościoła kropiąc uczestników liturgii  wodą chrzcielną. W modlitwie prosiliśmy też Miłosiernego Jezusa, by pomógł nam być wiernym złożonym przyrzeczeniom.  

{gallery}NPK16{/gallery}

 

Dodaj komentarz