Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dziś święto Świętej Rodziny. Podczas każdej mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i powierzenie naszych rodzin św. Rodzinie z Nazaretu.
 2. To także ostatni dzień roku kalendarzowego. Przez cały dzień, a szczególnie podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego po mszy św. o godz. 17.30 dziękujemy Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Odśpiewamy uroczyste Te Deum.
 3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy modlili się o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach, w miejscu pracy i w naszym sercu. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.30
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. W piątek o godz. 15.00 do 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Ponieważ trwać będzie także kolęda, do spowiedzi zachęcamy tylko tych, którzy są w stanie konieczności. O spowiedź możemy także zadbać w poprzednie dni tygodnia,
  a w piątek przystąpić do Komunii św. wynagradzającej. W sobotę polecamy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza dla KŻR o godz. 9.00.
 5. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00. 11.00 i 17.00.  To dzień Misji Katolickich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
 6. Tego dnia pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec tych, którzy od nas tego oczekują.
 7. Ofiary składane za poświęconą kredę składamy jak co roku dla Pani Kościelnej w dowód uznania za Jej posługę w naszym kościele.
 8. Ulicami naszego miasta po raz czwarty przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczniemy go Mszą św.  o godz. 11:30 w kościele NMP Matki Kościoła. Po Mszy św. wraz z Królami wyruszymy do naszej parafii, by tu wraz z Królami oddać hołd Bożej Dziecinie. Przed wyruszeniem Orszaku będą rozdawane korony królewskie, plakietki i śpiewniki. Zachęcamy również do przebrania się w stroje pastuszków, św. Rodziny, czy innych wędrowców.
 9. 9.      Słowo ks.Biskupa
 10. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. To pierwsza niedziela stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona błogosławieństwem.
 11. Trwa wizyta duszpasterska. Niech będzie okazją do wspólnej modlitwy i przyniesie dar Bożego błogosławieństwa. Zachęcamy do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dzieci z klas IV – karteczki pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy.
 12. Przypominamy, że na kolędę należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Serdecznie prosimy o zorganizowanie pojazdów na wioski, a w Gostyninie o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
 13. Słowo ks. Biskupa

Kochani Bracia i Siostry!

W sobotę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach i miejscowościach naszej diecezji odbędą się piękne Orszaki Trzech Króli. Zachęcam Was serdecznie do włączenia się w te inicjatywy. Tego dnia, podczas uroczystych Mszy świętych, otworzymy Rok św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz naszej diecezji płockiej, w 450. rocznicę jego śmierci. Nasze rodzinne świętowanie wpisze się także w obchody stulecia Niepodległości Polski.
Drodzy Bracia i Siostry! Przyjdźcie z całymi rodzinami na te piękne jasełka po ulicach Waszych miast i wsi! Niech nasze barwne, radosne, korowody, ze śpiewem pięknych polskich kolęd i uśmiechem na ustach będą znakiem wdzięczności dla Boga, który – jak głosi tegoroczne hasło – „jest dla wszystkich”.
Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Wasz Biskup Piotr

Dodaj komentarz