Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 22 maja 2016 r.

 1. Przeżywamy dobę nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Dziś o godz. 15.00 msza św. pożegnania, a po niej Obraz opuszcza naszą parafię oraz nasz dekanat i rozpoczyna się peregrynacja w dek. Gąbińskim, od par. Korzeń. Serdecznie zapraszamy na mszę św. pożegnania, lub ok. 16.00 na samo pożegnanie i odprowadzenia Obrazu do samochodu – kaplicy.  Nie będzie mszy św. o godz. 17.30.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję o. Pawłowi Gomulakowi, misjonarzowi miłosierdzia ze Zgromadzenia ojców oblatów Maryi Niepokalanej, który przygotował nas do czasu nawiedzenia poprzez rekolekcje i czuwał z nami podczas doby nawiedzenia. Drogi Ojcze, niech Ta, której służysz jako oblat otacza Cię macierzyńską opieką i wyprasza potrzebne łaski do dalszej owocnej posługi i realizacji powołania zakonnego zgodnie z wolą Bożą. Ze swojej strony obiecujemy wsparcie modlitewne.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego i owocnego przeżycia czasu nawiedzenia. Moim współpracownikom: ks. Markowi, który podjął się trudu przygotowania dekoracji w świątyni oraz przebiegu liturgii powitania oraz ks. Wojciechowi, który  go wspomagał.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy im pomagali, dziękuję parafianom, którzy udekorowali domy i mieszkania, Wszystkim parafianom za liczną obecność zarówno podczas przywitania jak również podczas nocnego czuwania. Dziękuję p. Ewie i pomagającym jej paniom za troskę o czystość naszej świątyni i otoczenia. Dziękuję paniom, które w tych dniach posługiwały na plebani. 
 5. Podczas liturgii powitania złożyliśmy w darze Księgę Oddania Parafii w opiekę Maryi. Jest w niej na razie tylko kilka wpisów. Nadal będzie wyłożona na stoliku z tyłu świątyni. Możemy wpisywać do niej nasze sprawy: prośby, podziękowania, zawierzenia. Zostanie później  zawieziona na Jasną Górę.  
 6. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden  w Trzech Osobach. Niedziela Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 7. Dziś nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 15.00, a codziennie po mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy także do śpiewu litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych w mieście i na wioskach.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana Bożym Ciałem. Msze śww naszym kościele o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna ulicami miasta do czterech ołtarzy wyruszy z par. św. Marcina  mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy do uczestniczenia w niej Asystę procesyjną, służbę liturgiczną i wszystkich parafian. Zachęcamy również, by dekoracje które poczyniliśmy na czas doby nawiedzenia pozostały w oknach na czas Uroczystości Bożego Ciała.  
 9. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: przy kościele mieszkańcy Zazamcza, przy Centrum Kultury Stanisławów Skrzański. Przygotowujących prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.  
 10. Od czwartku Oktawa Bożego Ciała. Procesje w niedzielę po sumie i w czwartek na zakończenie oktawy. 
 11. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól  w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Obrzęd ten wyraża uwielbienie Boga, który stworzył ziemię i polecił człowiekowi na niej gospodarzyć. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. Koniec maja i początek czerwca to czas, kiedy modlimy się o błogosławieństwo dla naszych pól i święcimy pola. Prosimy sołtysów o ustalenie terminu poświęcenia pól w naszych wioskach.

Dodaj komentarz