Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27.05.18 R.

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Niedziela Trójcy Świętej – kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 2. Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od piątku, 1 czerwca, na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana Bożym Ciałem. Msze śww naszym kościele o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna ulicami miasta do czterech ołtarzy wyruszy z parafii św. Marcina po  mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy do uczestniczenia w niej Asystę procesyjną, służbę liturgiczną i wszystkich parafian. Procesję zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Czynny udział
  w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
 4. Zachęcamy, by udekorować okna domów i mieszkań obrazami lub symbolami eucharystycznymi, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 5. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: przy kościele mieszkańcy osiedla Wspólna (ul Wspólna, bloki i Kutnowska 12), a przy Centrum Kultury mieszkańców osiedla Zalesie. Przygotowujących prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.  
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka i adoracja do 17.00. Nabożeństwo czerwcowe będzie przed mszą św. W piątek na nabożeństwo zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
 7. W sobotę za racji na pielgrzymkę KŻR do Częstochowy nie  będzie mszy św. o godz. 9.00. Przekładamy ją o tydzień. 
 8. Za tydzień Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas III. Ostatnie próby przygotowujące w tym tygodniu. W poniedziałek i środę w dwóch grupach. Pierwsza o godz. 15.30, druga o godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 9.00 wg wyznaczonego porządku. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o przygotowanie kościoła do tej uroczystości. Nie będzie mszy św. o godz. 11.00.
 9. To pierwsza niedziela czerwca. Nie będzie procesji eucharystycznej, adoracja w ramach nabożeństwa czerwcowego o 17.15.
 10. Wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę Żywego Różańca w sobotę 2 czerwca o godz. 5.00 z parkingu przed kościołem. Można jeszcze się zgłaszać do p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej.

Dodaj komentarz