Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Trójcy Świętej 11.06.17 r.

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Niedziela Trójcy Świętej – kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. Kontynuujemy nasze spotkania i zawierzenia rodzin opiece MB Częstochowskiej. Dziś suma w intencji mieszkańców z ul.Kolejowa, Gen. Wittek, Gerwatowskiego, HDK, Hubalczyków, Małkowskiego. Po niej czuwanie przy Obrazie. Na niedzielę 18 czerwca zapraszamy mieszkańców ulic: Kochanowskiego, Szydłowieckiego, Figielskiego, Jagiellończyka, Sadownika, Święcickiego. Prosimy osoby, które by poprowadziły czuwanie o zgłoszenie się do księży. Prosimy również o kwiaty przy obrazie.
  3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 17.00 (w niedziele o godz. 17.15).
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana Bożym Ciałem. Msze śww naszym kościele o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna ulicami miasta do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po  mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy do uczestniczenia w niej Asystę procesyjną, służbę liturgiczną i wszystkich parafian. Zachęcamy również, by udekorować okna domów i mieszkań obrazami lub symbolami eucharystycznymi, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  5. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: przy kościele mieszkańcy ulic Dybanka, Ziemowita i Kwiatowej, przy Centrum Kultury mieszkańców Marianowa. Przygotowujących prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.  
  6. Od czwartku Oktawa Bożego Ciała. Procesje w niedzielę po sumie i w czwartek na zakończenie oktawy. 
  7. Poświęcenie pól w Sierakówku w poniedziałek 12 czerwca o godz. 18.00. Prosimy sołtysów pozostałych wiosek o ustalenie terminu poświęcenia pól.
  8. Dziś kiermasz ciast z przeznaczeniem na warsztaty muzyczno-liturgiczne dla scholi i ministrantów.
  9. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że 26 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Wymagane dokumenty należy składać do dnia 26 czerwca br.
  10. Parafialne Koło Caritas informuje, że będzie pełnić dyżury w sali obok kancelarii jeden raz w miesiącu. Każda osoba potrzebująca wsparcia może zwrócić się z prośbą. Terminy dyżurów na afiszu w gablocie. 

 

 

Dodaj komentarz