Niedziela Trójcy Świętej 31.05.15 r.

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden  w Trzech Osobach. Niedziela Trójcy Świętej – kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o 17.20. Wszystkim, którzy w maju gromadzili się na majowych w kościele i przy wioskowych krzyżach lub figurach: w Sierakówku, w Marianowie  na Osadzie, na Lipie, na Drzewcach, na Kolonii, na Zazamczu składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Od jutra nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego, po mszy św. popołudniowej ok. 17.30, w niedzielę po sumie.
  4. Jutro także Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców na modlitwę w ich intencji. A dziś wszystkie dzieci uczestniczące w Mszach św. otrzymają specjalny obrazek z aniołkiem i modlitwą “Aniele Boży”.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana Bożym Ciałem. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zapraszamy Asystę procesyjną, służbę liturgiczną, dzieci komunijne i wszystkich parafian. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: przy kościele Sierakówek, a przy Centrum Kultury mieszkańcy ulic: Żeromskiego, Prusa, Jagiellończyka, Figielskiego, Święcickiego oraz Sadownika.  
  6. Od czwartku Oktawa Bożego Ciała. Procesje w niedzielę po sumie i w czwartek na zakończenie oktawy. 
  7. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Spowiedź od 16.00. Wyjazd kapłanów do chorych – w piątek od godz. 9.00
  8. W miniony czwartek odbyła się uroczystość poświęcenia pól w Osadzie. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Sołtysów pozostałych wiosek prosimy o ustalenie terminu poświęcenia pól w ich wioskach.
  9. W sobotę, 6 czerwca odbędzie się III Krajowa Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasna Górę. Zapisy do wtorku u p. Ewy. Spotkanie dla wyjeżdżających we wtorek po nabożeństwie czerwcowym.

10. W sobotę spotkanie młodzieży na Lednicy. Dekanalny duszpasterz organizuje wyjazd dla młodzieży. Zapisy u ks. Wojciecha lub u ks. Marcina Lewandowskiego w par. św. Marcina

11. Przywitanie przybywającej do naszej diecezji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w sobotę 20 czerwca w Pułtusku. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu. Tych, którzy się już zapisali prosimy o kontakt w zakrystii z ks. lub p. Ewą

12. Kontynuujemy akcję zbierania podpisów obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Podpisy zbieramy jeszcze dziś i w następną niedzielę. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer PESEL.

13. Za tydzień w kościele polskim Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Ojcu w niebie za dar odkupienia. Dziękujemy też sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po mszach św. przykościelna zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

14. W dniach 3 – 6 lipca odbędzie się kolejny Festiwal Młodych. Tegoroczny Festiwal będzie czasem odpoczynku, zabawy i integracji, jak i pracy Parafialnych Centrów ŚDM i diecezjalnych wolontariuszy. W programie znajdą się warsztaty, szkolenia, program formacyjny. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl lub u księży.

15. W związku z ŚDM nadal zachęcamy do przyjmowania młodych w naszych domach. Tych, którzy wyrazili taką gotowość podczas kolędy, prosimy o kontakt z ks. w zakrystii lub kancelarii. Potrzeba bowiem wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.

 

Zaproszenie Biskupa Płockiego na złoty jubileusz kapłaństwa

Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego

 Czcigodni Kapłani, Drodzy Diecezjanie,

Z radością informuję, że w tym roku przypada złoty jubileusz święceń kapłańskich i 30-lecie sakry biskupiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji i prepozyta Kapituły Katedralnej Płockiej. Razem z dostojnym Jubilatem pragniemy wyśpiewać Bogu dziękczynne Te Deum za wszystkie duchowe owoce, które przyniosła dla ludu Bożego diecezji płockiej jego gorliwa i ofiarna posługa. 

Okazją do wspólnej modlitwy i wyrażenia wdzięczności Biskupowi Romanowi będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana 11 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 w płockiej bazylice katedralnej. Razem z ks. biskupem Romanem swój złoty jubileusz będzie także świętował pochodzący z Płocka ks. biskup Andrzej Suski, biskup toruński, przez wiele lat biskup pomocniczy naszej diecezji i rektor Seminarium.

Wszystkich braci w kapłaństwie, siostry zakonne i wiernych świeckich zapraszam jak najserdeczniej do wspólnego świętowania tych ważnych dla naszego Kościoła lokalnego jubileuszy.

Płock, dnia 28 maja 2015 r.

Wasz biskup Piotr

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *