Aktualności

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

PROCESJĄ  REZUREKCYJNĄ rozpoczęliśmy świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania. Poprowadził ją o. Łukasz Kwiatkowski, misjonarz  z Papui Nowej Gwinei.

 

 

On także przewodniczył pierwszej mszy św. o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz. W Roku Wiary pytał uczestników liturgii jaka jest nasza wiara? Czy troszczymy się o jej coraz lepsze poznanie? Czy potrafimy znaleźć czas na osobistą lekturę Pisma św., prasy katolickiej, książki religijnej? Czy zaglądając do internetu, staramy się zaglądać na strony o treści religijnej?

Podkreślał, cytując św. Jakuba, że wiara bez uczynków jest martwa. Wspominając o haśle wiszącym na banerze umieszczonym na dzwonnicy “Wiara jest jak sól, chroni od zepsucia”, zachęcał do refleksji nad pytaniem: czy moja wiara chroni mnie przed demoralizacją i liberalizacją? Czy pomaga mi znajomość przykazań w opieraniu się pokusom, a systematyczna jedność z Chrystusem eucharystycznym je przezwyciężać? 

“Jaka jest Twoją wiara? Pełna deklaracji bez pokrycia, czy pełna troski i wysiłku o rzeczywistą wierność Bogu w przykazaniach. Pełna troski o życie zgodne z Bożą nauką”.     

Zachęcając do wierności Chrystusowi Zmartwychwstałemu, odwołał się do słów Ojca św. Franciszka:

„Nigdy nie bądźcie ludźmi smutnymi! Chrześcijanin nigdy nie może być smutny! Nie poddawajcie się zniechęceniu! Nasza radość nie pochodzi z posiadania wielu rzeczy, ale ze spotkania Osoby: Jezusa, który jest pośród nas; pochodzi z tego, że wiemy, iż będąc z Nim, nigdy nie jesteśmy sami, nawet
w chwilach trudnych, nawet kiedy na drodze życia napotykamy problemy czy trudności, które wydają się nie do pokonania, a jest ich tak wiele! W takim momencie przychodzi nieprzyjaciel, diabeł często przebrany za anioła, i kusząco mówi do nas. Nie słuchajcie go, ale idźcie za Jezusem! Towarzyszymy Jezusowi, idziemy za Nim, ale przede wszystkim wiemy, że to On nam towarzyszy i bierze nas na ramiona: na tym polega nasza radość, nadzieja, którą musimy wnosić w nasz świat. I proszę was, nie dajcie sobie wykraść tej nadziei! Nie dajcie sobie wykraść nadziei, którą daje Jezus!”.

Na zakończenia homilii, ks. Proboszcz życzył wszystkim uczestnikom liturgii pogłębienia wiary, a na koniec eucharystii w imieniu własnym i ks. wikariuszy, złożył Parafianom i Gościom życzenia świąteczne.

{gallery}rezurekcja{/gallery}

 

Dodaj komentarz