Aktualności

NOWI MINISTRANCI NASZEJ PARAFII

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św. o godzinie 11.00 miało miejsce włączenie do naszej parafialnej wspólnoty ministranckiej dwóch dotychczasowych kandydatów: Jakuba Przybylskiego i Macieja Kiełbasę.

 

Chłopcy przez kilka miesięcy systematycznie uczestniczyli w sobotnich zbiórkach, uczyli się modlitw ministranta przed i po Mszy św., poznawali przeznaczenie i nazwy paramentów, uczyli się gestów wykonywanych przy ołtarzu i również nabierali doświadczenia jak niepowtarzalną atmosferę tworzy wspólnota ministrancka.

Wydarzenie uroczystego poświęcenia komży, złożenia przyrzeczeń i służenia już jako ministrant przy ołtarzu jest również wielkim wydarzaniem dla całej rodziny. Podczas tej ważnej dla nowych ministrantów są obecni również ich najbliżsi. Często widać łzy wzruszenia, radość, szczęście i dumę z faktu, że syn będzie odtąd służył Bogu. Dlatego tak ważne jest, aby to właśnie w rodzinach był odpowiedni klimat do rozwoju powołań ministranckich. Jednocześnie dziękujemy tym rodzinom z naszej parafii, w których istnieje dobra atmosfera do rodzenia się takich powołań. To właśnie bardzo często rodzice są tymi, których głos może pomóc i zachęcić młodego chłopca do podjęcia decyzji o byciu ministrantem.

Nowym ministrantom życzymy przede wszystkim wytrwałości i zapału do służby przy ołtarzu. Jednocześnie zachęcamy chłopców z naszej parafii, którzy chcą zostać ministrantami, aby nie wahali się podjąć decyzji o byciu ministrantem.

Dodaj komentarz